Днями у клініці ilaya бійцю Богданові провели завершальну операцію – зняли пластину, яка утримувала кінці зламаної кістки. З часом, точно згідно плану лікарів, клітинні матеріали повністю заростили місце складного перелому, тож тепер кістка набула монолітної міцності і не потребує додаткової фіксації. Крім того, хлопчину звільнили й від іншого зайвого заліза – принагідно із тіла витягнули три уламки.
Можна сказати, що курс лікування практично завершено – надалі Богдан відвідає клініку ще кілька разів, та й то лише заради контрольних рентгенів та оглядів. Віднині попереду лише певний курс реабілітації та нове життя. Повний курс лікування було оплачено коштом народних пожертв – в рамках проекту "Біотех-реабілітація поранених" волонтери "People’s Project" зібрали для Богдана 235 тисяч гривень.
Богдан – доброволець, служив у лавах славетної 93 ОМБр. Поранення отримав рік тому, під селищем Піски – разом із побратимом підірвалися на ворожій розтяжці. Побратим загинув, а Богдан отримавважкі травми ока та руки. На диво, та у військових шпиталях належної уваги приділили лише ранам м'яких тканин, а от кістку наче полишили напризволяще.
Виглядає трішки моторошно, та все ж – ось вона, нова, міцна, ціла кістка!
Стурбована такою ситуацією, одеська волонтерка Ольга Домбровська узяла над Богданом опіку і звернулася до проекту "Біотех-реабілітація поранених". Обстеження у клініці ilaya показали – хлопець має складний незрощений перелом променевої кістки, до того ж, значний тангенціальний (тобто по бічній поверхні) дефект. Всі ці важкі травми успішно подолали за допомогою клітинних матеріалів, виготовлених із власних біоматеріалів пацієнта.
Богдан – лише один із десятків пацієнтів із тяжкими травмами, якому допомогли клітинні технології відновлення. На черзі іще десятки хлопців, а держава таке лікування не фінансує. Допомогти тяжкопораненим захисникам ми можемо лише коштом народних пожертв, тому вчергове закликаємо до вас про допомогу. Кожна ваша гривня у рамках проекту "Біотех-реабілітація поранених" – вагомий внесок у добру справу, адже тільки разом ми можемо подарувати хлопцям другий шанс на повноцінне життя.
Читайте також: Дорога до Маріуполя: про "Форди" для українських бійців та нелегкий шлях волонтерів