І от серед цих 30 питань було і те саме про вибори. Запитання було, а от чіткої відповіді – ні.

К теме Донбасс, борьба с олигархами и второй срок: о чем Зеленский говорил на пресс-конференции

Відповіді не було з різних причин.

  • По-перше, попереду є ще кілька років, за які потрібно встигнути зробити те, що було обіцяно ще під час першої передвиборчої кампанії.
  • По-друге, банально треба порадитися з рідними та близькими, яким може не подобатись, що за ними весь цей час пильно стежать. Про це Зеленський теж сказав.

Ухвалюватиму рішення з дітьми. Мої діти страждають через мою професію. У мене дочка у віці, коли вона хоче простір і свободу, вона не хоче жити з охороною,
– заявив Зеленський.

Ще один момент – наразі важко зрозуміти настрої українців та якими вони будуть у майбутньому.

Рейтинг Зеленського

Якщо ще 2 роки тому у президента було "70 з плюсиком" відсотків підтримки, а рік тому рівень довіри впав до 46%, то вже тепер українці, висловлюють певний сумнів у тому, куди ми рухаємось і чи правильний цей напрямок взагалі.

Серед абсолютних цифр лише 28% серед опитаного населення довіряють президенту. Треба сказати, що не в останню чергу таке падіння відбулося через банальний брак комунікації президента з громадянами.


Довіра до президента стала нижчою / Фото Getty Images

Через це нам самим інколи доводиться здогадуватись, що хотів сказати президент у тій чи іншій ситуації. І не завжди наші здогадки правильні. Тож всі ці припущення неабияк б'ють по його рейтингу. Логічно, що підіймають рейтинг опонентів.

І хоч на пресконференції Зеленський і відповів на питання:

  • чому не запроваджується воєнний стан;
  • чому спецоперація з "вагнерівцями" не була доведена до кінця;
  • чому ОАСК й досі не ліквідований.

Та це навряд чи тепер сильно вплине на електорат. Як то кажуть, "ложечки знайшлись, а от осад залишився".

Разумков лише радіє

І цей осад грає на руку, кому б ви думали? Дмитру Разумкову! Якому за останніми даними Центру Разумкова довіряє 35% опитаних громадян.


Довіра до Разумкова зростає / Фото Getty Images

Ба більше, можна змоделювати теоретичну ситуацію, у якій Зеленський і Разумков опинилися б разом у другому турі президентських виборів. Такі амбіції у пана Дмитра є. У такому разі Разумков здобув би перемогу, обійшовши чинного президента з рахунком 25,1% проти 23,3%.

Щоправда, я й досі не розумію, в якій саме із паралельних реальностей вони можуть опинитися у другому турі разом.

Якщо ви підніметесь цією ж сторінкою вище, то побачите, що в опитуванні "За кого ви проголосували б на виборах Президента України" така ситуація:

  • 17% громадян підтримують чинного президента;
  • 11,4% – п'ятого президента Петра Порошенка;
  • далі йде "стара гвардія": Бойко, Тимошенко;
  • лише на 5 позиції Дмитро Разумков, у якого 5,5% голосів опитаних громадян.

Хто визначився

Якщо поглянути на третю колонку, яка відображає відсоток тих, хто має намір взяти участь у виборах і визначився з вибором, то розрив між президентом та Разумковим сягає 20%.

Однак математика наука точна. От вона говорить, що захоплення Разумковим серед населення дійсно росте.

Не в останню чергу через те, що він тепер не рядовий політик, а керівник власного міжфракційного об'єднання. Яка різниця, що їх там понад сотню.

Якщо ви загуглите, то побачите, що свої об'єднання мають і Дубінський, і Стефанчук, і навіть Микола Тищенко та Віктор Медведчук, який котрий місяць перебуває під домашнім арештом.

Обратите внимание Дубинский создал новое межфракционное объединение: назвал "Дубина"

Тож саме об'єднання ні про що нам не говорить. Та, власне, ні про що нам не говорить і діяльність цього "разумного" об'єднання.

Чому Разумкову довіряють

Самі нардепи не знають, чим окрім коментарів журналістам наразі займається Разумков у Раді. Як не знають і про те, яка його головна ідея і плани на майбутнє.

Тобто знову "за все гарне" і "проти всього поганого". І це ще один привід, чому Разумкову довіряють.

  • По-перше, бо він нічого конкретного не говорить.
  • По-друге, нічого конкретного не обіцяє.
  • По-третє, як казав президент: "Дмитро Разумков – трішечки красивіший за мене".

І от останнє для українців – особливо цінний дар. Бо Разумков, на думку багатьох моїх знайомих, виглядає як типовий політик. Тож чому б не проголосувати?

Стоит прочитать Написал заявление полгода назад – Разумков говорит, что не является членом партии "Слуга народа"

Він не радикал. За "мір во всьом мірє". Плюс нібито нове обличчя. Яка різниця, що стоїть воно між старими добре відомими нам обличчями Авакова та Гройсмана? А в об'єднанні у нього такі зашкварені особистості як:

  • Людмила Буймістер, яка лобіює інтереси Ахметова в Раді;
  • Артем Дмитрук, який бився у Раді із Сергієм Власенком, знімався у пропагандистському фільмі Анатолія Шарія, називав "педофілом і наркоманом" відомого українського художника Олександра Ройтбурда;
  • Євген Петруняк, який був підозрюваним в отриманні 30 тисяч доларів за непідтримку в Комітеті законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості;
  • Дмитро Гурін, якого журналісти пов'язують із забудовником Вавришем, оскільки Гурін був співавтором концепції розвитку території Рибальського острову та брав участь у розробці концепції реконструкції Контрактової площі;
  • І решта.

Але ж гарний. Чому би знову усім разом на ті самі граблі не стрибнути?

"Думайте", – хотіла б я закликати вас наостанок. Та в такому разі ви припишете мене до фанаток "Зе".