На початку серпня стало відомо, що Генеральна прокуратура розслідує чи не ухилявся від сплати податків народний депутат Віталій Хомутинник, голова депутатської групи "Відродження". Суд дозволив провести позапланову перевірку депутата з питань дотримання ним податкового і валютного законодавства за останні вісім років. Крім того, суд надав доступ Генпрокуратурі до його декларацій за 2015 і 2016 роки.

Хомутинник звісно ж заявив, що протягом 20 років декларував свої доходи і платив усі податки, тому йому боятися нічого. І знаєте, у цьому випадку, я вірю в те, що він нічого не боїться. Дивним чином голові депутатської групи "Відродження" щастить усе його політичне життя.

Поки Генеральна прокуратура перевіряє податки нардепа, нагадаю його основні політичні і бізнес успіхи.

Читайте также: Чому насправді відкрили кримінальну справу проти Шабуніна

Почну з останніх досягнень Хомутинника. У минулому році він зробив найстрімкіший стрибок у рейтингу найбагатших українців. Із 70 сходинки перемістився одразу на 14 позицію. Вартість його активів зросла на 356%. А хтось там каже, що в країні економічна криза.

Такий стрибок відбувся тому, що Хомутинник сам розповів нову інформацію про свій бізнес, коли я готувала статтю про нього. Щось вдалось знайти і без його допомоги. Наприклад, його 40-метрову красуню яхту "Апостроф" з інтер’єрами у стилі ар-деко. Восени 2014 року її продавали за 24 мільйони доларів. Яхта зареєстрована на Кайманових островах. Є у депутата і приватний літак – Гольфстрім G280. Це теж щонайменше 17 мільйонів доларів. Усе це куплено після революції. Компанії на Кайманових островах, на яких зареєстроване це майно, він записав у електронні декларації лише рік тому. У попередніх деклараціях – ні яхти, ні літака.

До речі, після Майдану, вже при нинішній владі, нардеп задекларував дохід у 15 разів більший, ніж той, який вказував у часи Януковича. У 2011 році його дохід складав майже 11 мільйонів гривень, а через чотири роки вже 167.

Нагадаю, Хомутинник був одним із соратників Януковича і його сина, 12 років перебував у рядах Партії регіонів і голосував за найскандальніші закони. Здавалося б, після Майдану такі люди, як він мають завершити свою політичну кар’єру, а – ні. Депутату навпаки пощастило ще більше.

Спочатку він очолив групу Економічний розвиток у парламенті, потім нинішнє "Відродження". Це, звісно, не фракція, але депутатські групи теж мають надзвичайно важливий вплив. У коаліції Блоку Петра Порошенко і Народного фронту часто не вистачає голосів. Додають їх позафракційні нардепи чи депутатські групи.

Читайте также: Як помилка Порошенка підніме рейтинги Саакашвілі

Відродження голосувало за призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором. У кулуарах Ради тоді казали, що депутати групи просили владу взамін за це голосування зберегти Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби. І це не дивно. Адже сфера політичних інтересів Хомутинника – це податки і збори. У 2015 році, репортери сфотографували смс-переписку лідера Відродження з тодішнім головою Одеської області Ігорем Палицею. Обидва обговорювали хабарі на митниці. Народний депутат Мустафа Найєм звернувся до прокуратури з вимогою провести розслідування. Але це досі ні до чого не призвело. За дивним збігом обставин, розслідуванням займався прокурор Олексій Ничипоренко, син депутата Валентина Ничипоренко, який входить до групи "Відродження" Віталія Хомутинника.

Що ж до бізнесу. Хомутинник потрапив у Раду, коли йому було 26. Зараз депутату 41 рік. Тобто він працює у парламенті вже 15 років. Його основна робота – це політика, а не бізнес. Але подивимось і цей бік. У сферу ділових інтересів депутата входять агропромисловий комплекс, страхування, нерухомість, інвестиції і газовидобування.

Хомутинник є бізнес-партнером мільярдера Ігоря Коломойського в Укрнафтобурінні. Структурам депутата належить 50% у спільному з Коломойським офшорі. Ще один бізнес-партнер депутата – Андрій Веревський, власник Кернелу, одного з найбільших агрохолдингів країни. У 2015 році, Хомутинник придбав 5% акцій компанії, а зараз контролює вже 7%.

Читайте также: Хто допомагає депутатам зберегти їхню недоторканність

Як бачимо, політика аж ніяк не заважає депутату займатися розвитком власного бізнесу.

Можна тільки порадіти за нардепа, який за 15 років роботи у Раді увійшов у перелік найбагатших людей України і наближається до першої десятки. Така кар'єра вдавалася небагатьом. Логічно, що у правоохоронних органів виникають питання до нього. Але подивимось, які відповіді вони на них знайдуть.