Верховна Рада 9 скликання розпочне свою роботу скоро. В команді президента Володимира Зеленського хочуть, щоб перше засідання парламенту пройшло якнайшвидше. Наприклад, обговорюють День незалежності, 24 серпня.
Інавгурація президента України Володимира Зеленського відбулася 20 травня. Тобто минуло вже два місяці його перебування на посаді голови держави. В цьому блозі я не буду аналізувати, що йому вдалося за цей час зробити, а що ні. Це краще зроблять експерти. Та й зазвичай якісь оцінки починають давати на 100 днів президентства.
14 червня президент України Володимир Зеленський написав Facebook-пост, у якому повідомив, що планує передати 200 автомобілів швидкої допомоги дитячим лікарням.
Безперечно, найголовніша тема найближчого місяця – це вибори до Верховної Ради України. Партії кілька тижнів тому представили вже свої партійні списки кандидатів у депутати, а от кандидатів по мажоритарних округах показали лише після рішення Конституційного суду, який визнав президентський указ про розпуск Ради конституційним.
Чи схожий президент Володимир Зеленський у своїх діях на Петра Порошенка? Спочатку здавалося, що ні. Але одне його кадрове призначення показало, що між ним і його попередником усе ж таки є щось спільне.
У другому турі президентських виборів, Петро Порошенко набрав біля 25% голосів виборців. Для багатьох його прихильників, особливо активних користувачів соціальних мереж, такий результат став неприємною несподіванкою. Виборці вже колишнього президента сподівалися, що він, якщо і не виграє, то отримає більш високий результат.
Найбільш скандальне призначення президент Володимир Зеленський зробив 21 травня. Тоді він зробив головою своєї Адміністрації людину Ігоря Коломойського – адвоката Андрія Богдана.
Певно, всі вже помітили, що у Володимира Зеленського з панівним складом Верховної Ради взаємна антипатія. Зеленський – чужий для цього скликання і депутати відкрито це демонструють. Ймовірно, розмови про дострокові вибори Ради були методом психологічного тиску з боку команди новообраного президента, проте, побачивши ставлення нардепів до себе, Зеленський почав серйозно розглядати цей сценарій.
Усю виборчу кампанію опоненти Володимира Зеленського критикували його за партнерство з Ігорем Коломойським у медіа-бізнесі, а можливо і в політиці. І не безпідставно зазначали, що цей олігарх допомагає кандидату Зеленському у виборчій кампанії. Принаймі, телеканал "1+1", який належить Коломойському, усіляко підтримував Зеленського, надаючи його телевізійним продуктам ефірний час.
Петро Порошенко програв вибори Володимиру Зеленському. Але програв їх так, що відкрив для себе нову політичну перспективу і зумів повернути програшну ситуацію на свою користь.