Що таке еміграція для української влади?

Якщо ви думаєте, що у владних органах хтось переймається вашим виїздом, то ви глибоко помиляєтесь... Єдине, чим переймається наша влада, то це негативним соціальним трендом. Імідж – от що головне.

Як він псується еміграцією? З однієї сторони загрожує коаліції, Президенту і політикам як таким кризою недовіри та іміджем неспроможних...

З іншої сторони масова міграція може відвернути єврочиновників, які і так не палають бажанням видавати Україні омріяний безвіз. Хоча, якщо дивитись на все це глобально, на останнє владі теж однаково. Хіба що тоді вони можуть звинуватити у зриві конкретних людей, а не себе!

Трішки історії...

Україна пережила чотири хвилі міграції. Перша була ще в останню чверть 19 століття. Тоді її назвали трудовою. Тоді українці виїздили у США, Канаду, Аргентину, Австралію, Нову Зеландію. Другу хвилю умовно можна назвати політичною, адже вона була спричинена утисками громадян України радянською владою, і відбувалось це в період між двома Світовими війнами. Третя хвиля ніби умовно продовжила другу, адже також була спричинена утисками від влади СРСР. Четверту називають "заробітчанською". Вона почалася у важкі 90-ті.

Усі ці українці виїжджали зі своєї рідної землі не від хорошого життя і не в гонитві за щастям. А лишень у сподіванні отримати хоч якийсь притулок і хоч трохи грошей для своєї сім'ї.

Проста символіка і цифра 5

2017 рік має всі шанси доповнити колекцію 5-го українського Президента Петра Порошенка із його 5 каналом, 5-рками у номерах машини тепер ще й п'ятою хвилею еміграції українців. А вона вже на порозі і вже "стукає у двері". І далі ігнорувати цю проблему, відписуватись у фейсбуці, замість керувати країною, не можна.

Але найсмішніше в цій ситуації те, що і влада не збирається тут сидіти. Те, як вони скуповують закордонну нерухомість та відкривають рахунки в закордонних банках, говорить, що держава Україна для них не більше, ніж інструмент дикої наживи! Для них люди – електорат, який потрібно вчасно кинути, надути, обдурити та витягнути зайве із кишені. А інколи і не зайве, а просто те, що є.

Про коментаторів а-ля "патріотів"

Повірте, найчастіше ті, що емігрують, ще більші патріоти, ніж штатні дописувачі Банкової. До того ж Батьківщину можна любити і з-за кордону. Хоча робити вигляд, що все добре, що нічого не відбувається. і ніхто не виїжджає теж не можна. Ба більше, необхідно офіційно визнати про існування такої проблеми. Доки про це не почнуть говорити, робити і вирішувати, нічого не зміниться!

Уже сьогодні очевидно, що потрібна тотальна лібералізація. Українці хочуть чесно жити та платити податки, але зарегульованість, корупція та відсутність перспектив нагнітають те масове відчуття, про яке всі так говорять.

Найголовніше

Політикам: вам або самим потрібно емігрувати, або зайнятись країною!

В іншому випадку, частина країни поїде, а та, що залишиться, буде екстремально налаштована до вашої корупції та мільярдних захцянок!

Співгромадянам: якщо ви хочете їхати – їдьте! Згодом повернетесь, чи не повернетесь, бо ви самі собі господарі. Будете допомагати країні з-за кордону. Наприклад, успішні президенти країн Балтії повертались з міграції та робили свої країни щасливими, привносячи закордонний досвід, сучасність та нові стандарти. Багато поляків у 90-х поїхало, повернувшись із першими капіталами. Я не бачу тут біди, адже проблема більше в тому, що влада цього не помічає.

Окрім того, краще нести свою відповідальність самому, ніж потім казати що хтось винен. Доки життя дозволяє, можна пробувати! З іншого боку, я не закликаю виїжджати, але кожен вирішує сам для себе. Тому що це історія особистого вибору...

Писати, де краще, і що краще, я не буду, я в цьому не експерт.

Країні: з Тобою це не вперше, і як показує ситуація – не в останнє! Але більш ніж впевнений, що все буде добре! І навіть із такого багна виберемося... Бо другого шансу немає!

Останнє: якщо попередні хвилі були більш економічного, соціального плану, то нинішня – розчарування та криза відсутності самореалізації. Але все може бути змінено, швидко і просто! Питання в політичній волі та бажанні позбавитись від корупції...

Читайте також: Закриття липецької фабрики "Рошен" – перший крок до виборів?