У зв’язку із великою кількістю новин, які не відповідають дійсності, Фонд "Повернись живим" опитав бійців та командирів підрозділу, де стався інцидент. За нашими даними, до підриву призвело неправильне зберігання боєприпасів. У зв’язку із ситуацією на передовій, інертні підривники зберігалися не у заводській упаковці, що й призвело до передчасного розриву міни всередині ствола міномету.

Інформація про інцидент:
Вибух міномету "Молот": поранені тільки 2 військових, названо попередню причину

Разом із цим, зазначимо, що сили ООС використовували 120-мм міномет "Молот" у відповідь на безперервні обстріли противника зброєю, забороненою так званими Мінськими угодами. Окрім цього, бійці підрозділу, що напередодні давали відсіч ворогу, діяли з дотриманням правил техніки безпеки, саме тому, в результаті підриву міномету двоє військовослужбовців отримали поранення: якби солдати не дотримувалися правил, то могли б, на жаль, загинути.

Ще зранку ми й самі були готові "діставати шашки", проте, заключення попередньої перевірки та слова військовослужбовців, яким ми повністю довіряємо, у даному конкретному випадку свідчать все-таки про людський фактор.

При цьому, до мінометів "Молот", що називається, є питання. І відповіді на них, включаючи відповідь на питання про те, чому на полігоні загинули військовослужбовці 128-ї бригади, ми, Фонд "Повернись живим", чекаємо від спеціальних комісій.

Щиро сподіваємося, що журналісти правдиво висвітлять подію на передовій, а спеціальні комісії, в свою чергу, озвучать правдиві дані про причини трагедії, що сталася 6 липня на Рівненському військовому полігоні.

Читайте також: Вибух "Молота": що не так із цим мінометом та чому це важливо