Про це повідомляє прес-центр штабу ООС.

24 канал з посиланням на волонтерів повідомляв, що в результаті вибуху міномету "Молот" поранень зазнали 3 українських військовослужбовців.

Цю інформацію підтвердили у штабі ООС, зазначивши, що інцидент стався в одній з військових частин у районі проведення ООС на Донбасі. Всі поранені перебувають у задовільному стані.

Читайте також: Правозахисниця вказала на недоліки міномета "Молот", який вибухнув на Рівненському полігоні

Двоє військовослужбовців (а не троє, як невірно вказали окремі засоби масової інформації) зі складу мінометного розрахунку отримали легкі дотичні поранення,
– уточнили у штабі ООС.

Там також описали обставини, за яких стався вибух. Так, 23 вересня під час виконання бойового завдання щодо ведення адекватного вогню у відповідь у каналі ствола міномету М120-15 "Молот" розірвалась міна. За цим фактом розпочнуть розслідування за статтею "Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення".

За попередніми висновками первинної перевірки, яка здійснювалася безпосередньо на місці, де відбувалася бойова робота, та в ході опитування поранених військовослужбовців, з'ясовано наступне. Ймовірно, причина розриву міни полягає в невірній підготовці боєприпасу до стрільби, в тому числі, недотримання правил її зберігання,
– зазначили у штабі ООС.

Там додали, що стан поранених військовослужбовців задовільний, їм надається вся необхідна медична допомога у військовій медичній установі. Загрози для їхнього життя немає.

Нагадаємо, що такий же інцидент трапився 6 липня на Рівненському загальновійськовому полігоні, де під час навчань розірвався міномет. Тоді загинули 3 військових, ще 9 зазнали поранень.

Варто зазначити, що міномет "Молот" почали використовувати у ЗСУ ще у 2016 році. З того часу його 12 разів підривали через позаштатне спрацювання.