Щоб відмовитись від ядерного шантажу: які санкції можуть вплинути на росію
Окрім погроз прямого ядерного удару, росія досі контролює ЗАЕС, де також може вдатись до провокацій. Для того, щоб уникнути радіаційних проблем, світ має негайно ввести санкції проти "росатому".
Про це 24 каналу розповіла незалежна експертка з ядерної енергетики Ольга Кошарна. Раніше колишній працівник СБУ Іван Ступак розказав, що загроза з ЗАЕС досі залишається.
Цікаво Градус ядерного шантажу великий, – експертка сказала, що може дати "під дих" путіну
Необхідні економічні санкції проти "росатому"
Кошарна зазначила, що найдієвіший метод зупинити ядерний шантаж на ЗАЕС – це ввести економічні санкції проти "росатому". Крім того, Україна має всі документи, щоб подати позов у Міжнародний кримінальний суд у Гаазі щодо ядерного тероризму і в Чорнобилі, і в Енергодарі. Однак далеко не факт, що росія виконуватиме вирок суду.
"Росатом" нині боїться, що буде вигнанцем. Тож, він у складній ситуації. З одного боку, росіяни хочуть будувати станції за кордоном, з іншого боку вони захопили АЕС. Тобто в них ядерний шантаж переміг прагматичні підходи. "Росатом" став заручником вищого керівництва росії,
– зауважила незалежна експертка з ядерної енергетики.
Кошарна про те, які санкції можуть вплинути на росію, щоб відмовитись від ядерного шантажу: дивіться відео
Ризики на ЗАЕС ростуть
Вона продовжила, що ризик аварії на ЗАЕС зростає. Це буде не ядерна аварія, але з радіаційними наслідками. Персонал станції їде з Енергодару, бо жити там неможливо. Декого росіяни навіть забирали у свої катівні. Нині на ЗАЕС залишилась половина персоналу. Станція хоч і живиться з енергосистеми України, вона не працює.
"Наприклад, в пожежній частині ЗАЕС зі 150 осіб залишилось 80. В управлінні аварійної готовності і кризового реагування поїхали 300 людей. Тобто, з 11 тисяч людей, нині залишилось приблизно 6 тисяч", – наголосила Кошарна.
Це новий виклик
Незалежна експертка з ядерної енергетики додала, що будь-яка аварія на станції – це новий виклик. Кожен за інструкцією знає, що робити на своєму місці. Однак нестача персоналу – це те, що буде вперше.
При аварійній ситуації зазвичай іде координація всіх служб: ДСНС, СБУ, МВС. В Енергодарі їх уже фактично немає,
– підсумувала вона.
Ситуація на ЗАЕС: останні новини
- Надходять відомості про те, що персонал станції більше не хоче співпрацювати з окупантами. Ба більше, він шукає шляхів вибратися з-під російської окупації.
- Загарбникам не вдається змусити українців на непідконтрольних Україні територіях взяти участь у псевдореферендумі. Біля Запорізької атомної електростанції вони організували шоу для пропагандистської телевізійної картинки.
- Загарбники обстріляли ЗАЕС біля 01:00 21 вересня. Внаслідок цього на об'єкті сталася аварійна ситуація.