РНБО справиться, – Кравчук про те, хто визначатиме олігархів

6 вересня 2021, 14:59
Читать новость на русском

До законопроєкту про статус олігарха, який готують до другого читання, подали понад 1 200 правок. Найімовірніше, Рада нацбезпеки й оборони залишиться органом, який вестиме реєстр олігархів

Про це в ефірі 24 каналу розповіла заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук. Як вона зауважила, навряд чи "архітектура законопроєкту" через правки може кардинально змінитися. 

До теми Понад тисяча правок: у Раді розповіли про оновлений законопроєкт про олігархів

За словами Кравчук, не варто вигадувати якісь інші інституції чи комісії, які б визначали олігархів в Україні. Рада нацбезпеки й оборони може добре справитися з цим завданням. 

Найімовірніше, таки РНБО залишиться органом, який буде визначати й вводити цей реєстр олігархів. Однак подивимося, що вирішить профільний комітет,
– заявила нардепка.

Довідка. За словами депутата від "Голосу" Ярослава Железняка, значна кількість правок до законопроєкту про деолігархізацію стосується визначення Нацагентства з питань запобігання корупції як головного органу для визнання олігархів.

Як розповіла Кравчук, депутати розуміють, що ухвалити цей законопроєкт просто необхідно, тому іншого виходу немає. Документ можуть ухвалити вже у другій половині вересня.

Кравчук розповіла про новий політсезон у парламенті: дивіться відео

Закон про олігархів: що відомо

  • Володимир Зеленський 15 квітня під час засідання РНБО ініціював створення нового законопроєкту про статус олігарха в Україні. Президент вже у червні вніс документ у парламент. 
  • Верховна Рада 1 липня підтримала в першому читанні ініційований президентом законопроєкт про олігархів.
  • Депутат від "Голосу" Ярослав Железняк заявив, що до законопроєкту подали 1 257 правок, однак "відверто спамових" серед них немає.
  • Українці песимістично налаштовані щодо законопроєкту. Згідно з опитуванням КМІС, 56,4% громадян вважають, що він не є загрозою для олігархів.