Суд відмовився призупинити виселення УПЦ МП із Києво-Печерської лаври

30 березня 2023, 18:31
Читать новость на русском

Представники УПЦ МП звернулись до Господарського суду, бо не хотіли покидати територію Києво-Печерської Лаври. Однак суд відхилив заяву про забезпечення позову.

Представники Московського патріархату домагались, аби визнати недійсним розірвання договору оренди. Однак міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що суд відмовив у забезпеченні позову.

До речі  "Прокльони, погрози, сутички": хронологія виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври

Чому проросійські ченці пішли до суду

Річ у тім, що існує юридичне поняття – забезпечення позову. Якщо суд задовольняє клопотання для забезпечення позову, то ухвалюють рішення про так звану "паузу" – аби не вчинялося жодних дій до основного рішення суду. 

Якби суд зараз забезпечив позов, то могли б зупинити рішення про виїзд представників УПЦ МП. Однак цього не сталось. Таким чином, поки суд не винесе рішення, проросійські попи однаково не мають перебувати в приміщеннях Лаври.

Священники УПЦ МП оскаржуватимуть рішення

В УПЦ МП обіцяють оскаржити рішення Господарського суду щодо оренди Лаври. Говорять, мовляв, суд "безпідставно" відмовив монастирю.

Відмова не набула законної сили, вона буде оскаржена в апеляційному порядку,
– стверджують в УПЦ МП.

Розгляд самого позову призначено на 26 квітня. Схоже, представники Московського патріархату не збираються покидати Лавру, а просто затягують час. 

Розірвання договору – законне

Раніше у Мінкульті наголошували, що УПЦ МП має покинути Лавру, попри позов до суду. Приміщення Лаври належать державі. Відтак одностороннє розірвання договору з орендарями майна не потребує погодження другої сторони. Це законно.

Натомість УПЦ МП вдається до юридичних зловживань та намагається виставити ситуацію так, мовляв, територія заповідника перебуває в їхній власності.

Мінкульт теж може звернутись до суду

Керівниця департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар'яна Томин попереджала, якщо представники УПЦ МП й надалі перешкоджатимуть прийому-передачі майна, тоді Мінкульт може звернутись до суду, передає Укрінформ.

З 30 березня на території Нижньої Лаври працюватиме комісія, яка поступово оглядатиме 77 об’єктів, здійснюватиме опис майна та запечатуватиме об’єкти.

Що відомо про виселення УПЦ МП