В Україні створили розумний дрон: коли він почне нищити окупантів
Повідомляють, що в Україні створили новий дрон-камікадзе, який вміє сам визначати цілі. Безпілотник повністю складається з українських деталей, а оператору лише потрібно вибрати виявлений об'єкт і натиснути на кнопку.
Такий БпЛА здатний самостійно ухилятися від предметів, які летять у його бік, а загалом його позиціюють, як технологію зі штучним інтелектом. Як розповів 24 Каналу командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко, низка компаній вже справді працюють над автоматичним наведенням.
Дивіться також Ми пишемо нову книгу, – Group 13 ГУР пояснили, чи цікавляться партнери їхнім досвідом
Україна зробила переворот у сфері технологій
Як українські, так і європейські компанії активно працюють над тим, щоб зробити автоматичне наведення. Воно дозволить розв'язати низку проблем, зокрема радіогоризонту, а в деяких ситуаціях впливу радіоелектронної боротьби противника.
Це не фантастика, а реальність, яка настала вже сьогодні. Зараз ми бачимо застосування дрона в тилу. Подивимося, як він буде працювати безпосередньо в бойових умовах,
– зауважив Юрій Федоренко.
Він додав, що впевнений в тому, що дрони, які виробляють українські компанії, можна буде ефективно застосувати на фронті вже в середині літа 2024 року. Ці технології будуть дедалі більше модернізовувати.
"Я думаю, що коли ми виграємо війну й подивимось в динаміці, то побачимо, що відбулася не просто технологічна революція, а відбулося щось подібне, як у Першу світову війну з авіацією, тобто шалений стрибок вгору, і Україна тут абсолютний лідер", – наголосив командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес".
Дрони на війні: що відомо
- Заступник головнокомандувача ЗСУ полковник Вадим Сухаревський розповів, що у 2024 році постачання дронів втричі більше, ніж минулого року. Щодо відстані у понад тисячу кілометрів, Сухаревський сказав, що це не ліміт. До того ж 99% БпЛА, які надходять на фронт, – українського виробництва.
- Видання The Economist повідомляє, що Україна виготовила дрон з дальністю 3 тисячі кілометрів. Про безпілотник, який може долати таку відстань, ще раніше говорив секретар РНБО Олексій Данілов. Він назвав цей "рій дронів" на честь німецького пілота Матіаса Руста. Загалом у сферу безпілотників інвестується мільйони доларів, їх виготовляють десятки компаній.
- Володимир Зеленський оглянув новий український дрон, який може завдавати ударів на оперативно-тактичній глибині у понад 100 кілометрів. Назву безпілотника не розголошують, але відомо, що він вже нищить окупантів на фронті. Новий дрон має високу маневровість, може заходити на ціль під прямим кутом, вражати рухомі та статичні об'єкти.