Волю сталевим – живим та полеглим: у Києві пройшла акція за повернення захисників "Азовсталі"
У Києві 4 лютого українці вкотре вийшли у центр міста, щоб нагадати світу та громадськості про захисників "Азовсталі", які досі перебувають у полоні. Росія досі утримує їх та відмовляється обмінювати.
Кияни закликають українців не мовчати, бути голосом тих, кого утримує Росія. Як вже відбувалося – дивіться в ексклюзивному фоторепортажі 24 Каналу.
Дивіться також Або вийти всім, або загинути тут․ Полон, день 600․ Як захисники Маріуполя виходили з "Азовсталі"
Нагадування про захисників "Азовсталі"
У Києві 4 лютого пройшла акція Free Azovstal Defenders – небайдужі українці зібралися у столиці з плакатами, щоб ще раз нагадати про тих, хто досі перебуває у російському полоні. Кияни розгорнули плакати "Волю сталевим – живим та полеглим", "Полон вбиває", "Не мовчи", "Як ти мовчатимеш про тих, хто говорив тут?".
Кияни закликають українців не мовчати про полон / фото Валентини Поліщук, 24 Канал
На акції були присутні й безпосередньо рідні воїнів, яких утримує Росія. Вони закликали світ повернути додому їх чоловіка, сина, або ж батька. Родичі тримали фото військових, на повернення яких вони чекають. Серед них був й хлопчик, який тримав своє фото з татом. Коли був зроблений цей знімок, він не вмів навіть стояти – а зараз він вимушений нагадувати всьому світу про свого батька.
Безліч дітей чекає на повернення тата з полону / фото Валентини Поліщук, 24 Канал
Також присутні вибудували великими червоними літерами хештег FreeAzov. У цей час у підтримку акції сигналили небайдужі водії, які проїжджали повз.
Як проходила акція на підтримку полонених азовців: дивіться відео
Щонеділі о 12:00 такі заходи проводяться в різних місцях української столиці, щоб долучити якомога більше киян і нагадати про те, що сотні азовців перебувають у полоні.
Акція-нагадування про полонених оборонців "Азовсталі! / фото Валентини Поліщук, 24 Канал
Українці у російському полоні
- У російському полоні нині перебувають тисячі українських військовослужбовців та цивільних.Від 2024 року у полон до окупантів потрапили щонайменше 4 337 українців.
- Останній масштабний обмін полоненими відбувся 31 січня цього року. Україна повернула з полону 207 наших захисників. Додому вдалось повернути як військових, так і цивільних людей. Це був вже 50 обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення. За цей час додому вдалось повернути 3 035 наших захисників.
- Командир бригади "Азов" Нацгвардії України Денис Прокопенко розповів, що 31 січня вдалося звільнити лише двох воїнів із 12-ої бригади "Азов". Рідні бійців, які тримали оборону Маріуполя, все ще не побачили своїх близьких.