Командир бригади "Азов" Нацгвардії України Денис Прокопенко привітав врятованих з неволі військовослужбовців. Водночас підполковник висловив сум з приводу того, що серед них не було бійців із полку "Азов".
Дивіться також Я все відпрацюю, – звільнений з полону капітан розчулив українців дзвінком до сина
Росіяни не міняють "азовців", які тримали Маріуполь
За словами відомого українського командира, під час обміну 31 січня вдалося звільнити двох воїнів із 12-ої бригади "Азов", які після розширення підрозділу із полку до бригади, стали частиною військової родини "азовців".
Проте мою радість за їхнє повернення затьмарює, що рідні бійців, які тримали оборону Маріуполя у складі полку "Азов", знову не побачать у списках імена своїх близьких,
– зізнався Прокопенко.
За словами підполковника, за всі обміни від початку великої війни "азовців" обмінювали лише кілька разів. Водночас минуло вже понад півтора роки від отримання наказу на припинення оборони Маріуполя.
Скільки "азовців" перебувають у полоні
Прокопенко розповів, що у полоні перебувають ще понад 900 "азовців", які мужньо тримали оборону Маріуполя та протягом 86 діб стримували противника, не дозволяючи йому розвивати успіх у напрямку Запоріжжя.
Ми ведемо важку боротьбу з окупантами в лісах Кремінної, знищуємо та беремо в полон російських військових і продовжуємо вірити, що відповідні структури докладають достатніх зусиль для звільнення наших героїв,
– заявив командир.
Окупанти чинять опір
У ГУР, коментуючи обмін полоненими, визнали, що росіяни неохоче обмінюють захисників з окремих підрозділів, зокрема "Азову".
За словами представника розвідки Андрія Юсова, робота над поверненням усіх воїнів триває. Вчора було звільнено з полону чимало оборонців "Маріуполя" і власне "Азовсталі".
По окремим підрозділах, звичайно, є особливий опір і спротив держави – агресора,
– заявив розвідник.
Обмін полоненими: що відомо
- 31 січня в Україну повернули 207 захисників. Серед них було 180 рядових і сержантів та 27 офіцерів. Найстрашому захиснику – 61, а наймолодшому скоро буде 21 рік.
- Відомо, що обмін спочатку планувався на 24 січня, однак Росія його зірвала. Окупанти заявили, що на борту Іл-76, який впав вранці у Бєлгородській області, перебували 65 українських військовополонених. Цю інформацію досі не вдалося ні спростувати, ні підтвердити.
- Під час обміну 31 січня звільнили тих військових, які мали обміняти 24 січня, усіх, окрім, тих, які, за словами російської сторони, перебували на борту збитого Іл-76.
- Зеленський, коментуючи обмін, зазначив, що за час повномасштабної війни вдалося звільнити понад 3 000 воїнів. Президент запевнив, що робота над визволенням наших людей триватиме й надалі.
- В Асоціації родини захисників "Азовсталі" повідомили, що у полоні досі перебувають 1600 захисників з гарнізону "Маріуполь".