У пресслужбі Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили, що з російського полону вдалося звільнити майже 2 тисячі людей.

Дивіться також Поодинокі випадки можливі: чи дійсно Росія сформувала батальйон з українських військовополонених

Скільки цивільних та військових звільнили з полону

Комісія відомства встановила, що починаючи від 2014 року до російського полону потрапили щонайменше 4 337 українців. З них 3 574 військових та 763 цивільних. З 4 337 людей, 1 953 вже звільнено з полону.

Наголошуємо, що зазначена Комісія не веде облік кількості осіб, які наразі фактично перебувають у полоні. Комісія встановлює факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України за результатами розгляду заяв та наданих заявниками підтверджувальних документів і наданих підтверджень від ЦАР (Центрального агентства з розшуку) МКЧХ у Женеві,
– мовиться в повідомленні.

Комісія також наголосила, що може встановити точну кількість полонених лише у випадку надходження відповідного звернення від звільненого з полону або членів сім’ї полоненої особи. Однак багато утримуваних у полоні осіб або члени їхніх родин не зверталися до Мінреінтеграції і як наслідок не встановлювали факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Допомога полоненим та сім'ям

Мінреінтеграції заявляє, що виплачує одноразову та щорічну грошову допомогу сім'ям полонених та людям, які були звільнені з полону.

Від початку 2023 року було виплачено 422 мільйони гривень звільненим із полону, а також родичам військовополонених, цивільних заручників та політичних в'язнів.

До слова, МВС України провело консультації з правоохоронними органами й органами юстиції Грузії стосовно узгодження механізму повернення в Україну наших співгромадян, які відбували покарання у місцях позбавлення волі на ТОТ і були депортовані на територію Росії. Відтепер такі громадяни зможуть законно повертатися на Батьківщину через територію Грузії.