Пряма трансляція на
Останні випуски

Як працює система відеоспостереження у школах Києва: неочікувані деталі

- Читать новость на русском

Через масове вбивство у коледжі в окупованій Керчі у Києві хочуть перевірити ефективність відеоспостереження у навчальних закладах. Журналіст 24 каналу не чекаючи на міську інспекцію, дізнався особисто, як працює відеосистема у школах столиці.

У Київській міськраді зазначили, що всі дитячі садки та школи столиці обладнані системами відеоспостереження. У першому ж закладі в центрі, який журналісти обрали для перевірки навмання, знайшли тому підтвердження. Лише на вході одразу три камери.

Читайте також: Сам на сам із вчителями: у сільській школі на Львівщині вчиться всього один школяр

"Можна спостерігати за тим, що відбувається і на подвір'ї, і в приміщенні, і на вході", – заявила бібліотекар гімназії Тетяна Чумак.

Близько 20 камер загалом стежать за тим, що відбувається у цьому навчальному закладі. Відео з них передають до міського дата-центру, його, якщо необхідно, може використати поліція. Кадри зберігають у єдиному реєстрі місяць, після чого автоматично знищують.

Наразі встановлено 2006 камер відеоспостереження і 1211 відеореєстраторів,
– сказав Директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

В середньому міськрада встановила по дві камери на заклад у місті. Здебільшого їх кріплять при вході чи у внутрішньому дворі. Додаткові камери може встановити заклад за власний кошт. Головне, аби батьки не були проти місця їхнього розташування. До того ж дітей охороняють особисті охоронці закладу.

Усі заклади дошкільної освіти, а також загальної середньої забезпечені таким пристроєм як тривожна кнопка, яка передає сигнал до відповідної охорони,
– наголосила директор департаменту освіти Олена Фіданян.

Але ці камери не зупинять зловмисників. Лише зафільмують злочин та допоможуть знайти винуватця. А от по-справжньому захистити можуть охоронці. Журналіст 24 каналу провів експеримент, аби дізнатись чи може стороння людина пройти всередину школи. Не зважаючи на те, що навчальні заклади обладнані відеосистемами, у двох випадках з трьох охоронці не стали йому на заваді.

У багатьох школах у ролі охоронця – бабуся-вахтер. Такий блокпост не складно обійти, якщо скласти правдиву легенду, чи, наприклад, попроситись у їдальню. Але холоднокровна бездушна охоронна система будь-яким умовлянням не повірить. Подібну техніку заклад може встановити для безпеки дітей за власний кошт.

школи
Охоронна система

Нині міська влада розпочала перевірку роботи систем відеоспостереження у школах та дитячих садках Києва. Системи за необхідністю будуть встановлювати. Чиновники розповіли, якщо камери немає, то її просто могли вкрасти. Відомо майже 50 подібних випадків. Зловмисників наразі розшукує поліція.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі