Ціна війни: яка доля чекає на лідерів Ізраїлю та Палестини після останнього конфлікту
Сьогодні офіційним главою частково визнаної Палестинської держави є Махмуд Аббас, який водночас є лідером руху ФАТХ. Його становище після останньої 11-денної війни стало дуже хитке.
Таку думку висловив Олексій Печій у своєму відеоблозі "Теории заговора". Водночас, як він додав, прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху тільки набирає політичних балів.
Більше тут Коротка війна на Близькому Сході: палестинці побачили в ХАМАСі захисників
Аббас – політичний труп, – Печій
Як він пояснив, ФАТХ декларує ідею звільнення Палестини, але водночас контролює тільки Західний берег Йордану. Інша частина країни – Сектор Гази – перебуває під контролем ХАМАС. Той, натомість претендує на правління в усій Палестині.
І, за словами Печія, 11-денна війна припала обом лідерам "на руку". Адже, як він вважає, положення у 86-річного Махмуда Аббаса дуже хитке.
Не будучи впевненим у підтримці палестинців, Аббас в квітні (2021 року – 24 канал), якраз перед атаками на Ізраїль, просто взяв і скасував вибори. Фактично Аббас вже політичний труп,
– вважає Печій.
Рейтинг Нетаньяху
Все ж у цій війні є і той, хто на ізраїльській стороні тільки набрав політичних балів. Журналіст наголосив, що це – прем'єр Біньямін Нетаньяху.
"Річ у тім, що напередодні війни, прем'єру не вдалося сформувати новий уряд після 4-х безрезультатних виборів в країні за останні 2 роки. Отже, це право переходило до опозиції, чого Нетаньяху не міг допустити", – сказав журналіст.
І наголосив, що "це знищило б його, як політика". Втім, він додав, що війна зупинила цей процес, а отже опозиція залишилася без роботи.
"Значить Нетаньяху залишається "на коні" і готовий оголосити про 5-ті вибори і знову спробував сформувати уряд. І йому це може вдасться, адже за 11 днів його рейтинги, як лідера військового часу, зросли", – підсумував Печій.
Повний випуск блогу "Теории заговора": дивіться відео
Конфлікт між Палестиною та Ізраїлем: головне
- На початку травня у Східному Єрусалимі тривали сутички між ізраїльськими правоохоронцями та палестинцями. Конфлікт переріс у ракетні обстріли.
- За час ескалації конфлікту у Секторі Гази вбили щонайменше 227 людей.
- Згодом Ізраїлю та ХАМАС вдалося домовитися про перемир'я. Воно почало діяти 21 травня, з 2:00. Однак перед початком тиші сторони обмінялися обстрілами.