Затока

Будацька коса в Одеській області – одне з наймальовничіших місць в Україні. Воно вабить любителів відпочинку на морі. Саме на Будацькій косі найбільше вабить курортне містечко Затока.

Південна частина селища розташована на піщаній Будацькій косі, що відмежовує Чорне море від Будацкого лиману. Решта – на дещо довшій, Кароліно-Бугазькій косі між Чорним морем і Дністровським лиманом.

Відтак, центральний район селища лежить у тій частині області, яка повністю охоплює історичний регіон Буджак. А два інших, на північ, розташовані на землях, які за Османської імперії називалися ідісаном.

Читайте також: Як подорожі змінюють ваше життя: 5 вагомих речей

Затока розташована за 62 кілометри від Одеси. Доїхати можна пасажирським поїздом чи електричкою. Власним авто доведеться їхати трасою Е87-Р70. Також є постійне приміське автобусне сполучення з районами, обласними центрами та Києвом.

Пляж на Чорному морі тут піщаний, завдовжки у 5 кілометрів і шириною понад 50 метрів. Крім цього, в затоці є ще Дністровський і Будацький лимани. Загалом поблизу Затоки є близько 20 кілометрів пляжів. Зауважимо, далеко не всі вони облаштовані парасольками, лежаками чи навіть урнами. Зазвичай, більш цивілізовані розташовані поблизу пансіонатів та баз відпочинку.

У Затоці є всі блага для розваг відпочивальників – розважальні комплекси, басейни, сауни, дискотеки та нічні клуби, а також сезонні водні розваги. Приватний ж сектор пропонує житло в межах 100 гривень з людини за добу. Житло з душем і туалетом – від 150 гривень. А от повноцінні трикімнатні апартаменти можуть обійтися від 2 до 5 тисяч гривень.

Кароліно-Бугаз

Неподалік від Затоки, ближче до Одеси розташоване містечко Кароліно-Бугаз. Сприятливе географічне положення робить його одним із найбільш екологічно чистих місць на узбережжі, адже поряд немає промислових підприємств. Прилегла до пляжу земля на косі майже повністю зайнята новим житлом.

Чим ближче до моря – тим дорожчі ціни. На других та третіх лініях, у 10 хвилинах ходьби від моря – дешевші кімнати та кемпінги.

Тут пляжі з чистим піском. Щоправда, чіткої інфраструктури в Кароліно-Бугазі нема. Тому харчування в основному ляже на ваші плечі. Однак магазинів з продуктами тут вистачає. Практична відсутність розваг тут сприяє любителям спокійного відпочинку в шезлонзі. А за розвагами можна поїхати і в Одесу.

Аккерманська фортеця

Віпочиваючи в Затоці або в містечку Кароліно-Бугаз, можна відвідати Білгород-Дністровський, давня назва – Аккерман. Там є відома Аккерманська фортеця. Це історико-архітектурна памятка XIII-XV століть.

Читайте також: Казкові куточки України, які варто відвідати на вихідних

Саме ж місто має понад 2 з половиною тисяч років в історії. Засноване ще стародавніми греками, воно пережило чимало випробувань, змінило понад 20 назв. Але зберегло найвизначніші пам’ятки, серед яких і фортеця.

Туризм – один із основних напрямків економічного розвитку міста. Щорічно Білгород-Дністровський відвідують понад 200 тисяч туристів. Але туристи приїздять сюди не лише для того, щоб ознайомитися з пам’ятками архітектури та фортецею.

В Білгород-Днівстровському, а також у прилеглих до нього зонах відпочинку – Миколаєвці, Сергіївці, Курортному – помірно-континентальний клімат, що характеризується значною кількістю ясних сонячних днів у році.

Детальніше – дивіться у програмі "Корисні файли".