Селище Калита одним з перших у 2015 році прийняла в свої адміністративні обійми 5 довколишніх сіл. Тепер це одна громада. Але місцеві й досі не дійдуть згоди, добре це – чи погано.

Тетяна Афанасенко, на відміну від односельчан, результат об'єднання бачить щодня. За 50 років тут вперше з'явився асфальт. До цього жила як в середньовіччі. Головою Калитянської громади став колишній вчитель, який розповів, що куди не кинь оком – все валиться. Досвід децентралізації переймав у Польщі. Тепер вдома будує Європу.

Читайте також: Парубій пояснив, коли Рада ухвалить зміни щодо децентралізації

Після об'єднання, бюджет 6 сіл громади – майже 50 мільйонів гривень. За ці гроші відновлюють вуличне освітлення, встановили дитячий майданчик, запускають центр надання адміністративних послуг. Але все зроблено-придбано коштом благодійників та державних субвенцій.

Децентралізація гальмується через міфи, переконані експерти. Приміром: люди й досі не знають, що кожне, навіть найменше село, має право голосу і свою, справедливу частку бюджеті. А соціальні заклади не закривають, а реорганізовують.