Кримські пенсіонери говорять про політику та економіку. Після окупації їхнє життя майже не змінилося. Хіба що пенсії стали дещо більшими.

Однак за останні два роки інфляція та зростання цін, фактично, знецінили і це. Так говорять самі літні люди, жаліючись на високу вартість продуктів і ліків. Але визнають, що давно вже звикли до такого ставлення.

Сьогодні у Криму існує два методи нарахування пенсій.

Перший — "збережений розмір". Це ті гроші, що були зараховані до 31 грудня 2013 року, тобто, до окупації. Якщо сума є вищою за середню російську пенсію, яка нині складає 8 790 рублів, виплату не будуть індексувати та підвищувати ще мінімум два роки.

Другий метод нарахування — за російським законодавством. Цей варіант існує для тих, хто досягає пенсійного віку за окупантів. За процедурою, відбувається індексація виплат, якщо вони є нижчими за середні показники. Принаймні, так розповідають місцеві чиновники.

Сьогодні у Криму вже більше півмільйона пенсіонерів. Уже 100 000 із них звернулися до пенсійних фондів республіки. Однак 80% цих людей мають "збережені пенсії", оскільки вони значно вищі, ніж у цілому в РФ. Саме такі дані в ефірі одного із кримських телеканалів оприлюднила керуюча відділеннями Пенсійного фонду Росії у "Республіці Крим" Людмила Кудрявцева.

Більшість документів, що нам надаються, не дають збільшення пенсій за стажем і не дають збільшення пенсій за розміром заробітної плати, тому що збережений розмір перевищує ті виплати, які ми перераховуємо за російським законодавством,
— повідомила Кудрявцева.

За інформацією чиновниці, якщо в Росії середня пенсія становить 10,5 тисяч рублів, то у Криму цей показник буде на рівні 12 тисяч рублів.

Виходить, що обіцяних російською владою підвищень кримським пенсіонерам, принаймні найближчим часом, очікувати не доводиться.

Про це та інше дивіться у програмі "Крим.Реалії" в ефірі Телеканалу новин "24" о 18:30.