Щоб відновити втрати, потрібно пити більше води. Рекомендована норма 100-200 мілілтрів через кожні 40-50 хвилин.

З їжі краще вживати рідкі страви, такі як окрошка або гаспачо. М'ясні страви, жирне і солодке краще залишити для більш прохолодної пори року.

Замість цього їжте салати з овочів і фруктів. З заправок вибирайте оливкову олію і нежирний йогурт або сметану.

Під час спеки у багатьох знижується апетит. При цьому після прийому їжі у них спостерігається важкість у шлунку. Щоб нівелювати негативний вплив спеки, посуньте час прийому їжі на більш прохолодні години.

Читайте також: 6 освіжаючих напоїв, які чудово тамують спрагу

Снідати краще в 6 або 7 ранку, обідати в 11 або 11:30, а вечеряти о шостій вечора. Перед сном можна дозволити собі з'їсти що-небудь кисломолочне, щоб від голоду не мучило безсоння.

Продукти, що містять вуглеводи, в спеку слід їсти в обід. Такі страви, як пісний суп, овочевий або фруктовий салат, гречка або рис ваш організм швидко і легко переварить, не витративши зайвої рідини, необхідної йому в полуденну спеку.

Страви з пісного м'яса і риби краще з'їсти на вечерю або сніданок. У спеку також рекомендується солити їжу трохи більше, ніж у звичайний час.

Разом з втратою вологи наш організм втрачає і вітаміни, що виходять з потом. Щоб уникнути авітамінозу, слід включити в раціон сезонні овочі, фрукти, пити свіжовичавлені соки, смузі або морси, а також квас і чаї з трав.