Про це повідомляє "Навколо нас".

Коли ми дивимося на екран свого смартфона в темний час доби, наш мозок сприймає це як те, що настав день і це зовсім не час для сну. У той час як тіло втомилося і вимагає відпочинку. Через таку суперечність нам стає важче заснути і прокинутися, але це тільки одна із проблем.

Накопичення токсинів

Протягом дня в організмі накопичуються нейротоксини, позбавлення від яких активно відбувається під час довгої фази сну. Через порушення вироблення мелатоніну та інших гормонів порушуються цикли сну, тому він неспокійний і переривчастий. Це призводить до накопичення токсинів, а вони в свою чергу – до головних болів, втоми, перевтоми нервової системи і стресу.

Складніше вчитися

"Я тільки перевірю свою стрічку – й одразу ж спати. Що? Вже ранок?!" Напевно, багатьом з нас це знайомо. Через те, що ми перебуваємо ніби-то в полоні у свого смартфона, ми менше спимо. А що менше спимо, то складніше нашому мозку отримувати нову інформацію. І це не дивно, він просто перевантажений і не встигає засвоювати все те, що ми намагаємося вивчити протягом дня.

Порушення пам’яті

Не кажучи вже про отримання нової інформації, нам стає дедалі складніше згадувати стару. Це схоже на шафу з одягом: коли там панує безлад, стає складно знайти потрібну нам річ і доводиться витрачати на це багато часу і сил.

Читайте також: ТОП-5 унікальних та креативних способів зарядити смартфон без зарядки

Голод

Порушення вироблення мелатоніну, циклів сну і скорочення часу відпочинку тягнуть за собою порушення функціонування внутрішніх органів. Наприклад, кишечника та шлунку. Через те, що тіло втомилося, а мозок не спить, він відправляє сигнал про необхідність додаткової енергії. Ми відчуваємо потребу що-небудь з’їсти, хоча цього бути не повинно. Це може призвести до великих проблем з травленням.

Порушення зору

Мама завжди говорила, не дивись телевізор з вимкненим світлом. І була права. Синє світло від телевізора, планшета або нашого смартфона впливає на сітківку ока і завдає їй шкоди. Особливо сильно в темний час доби. При цьому подразнюються не тільки структури ока, але і зоровий нерв. Звідси фраза: "ах, мої очі втомилися".

Роботу з гаджетами бажано припиняти хоча б за 2 години до сну. Цього часу зазвичай вистачає на те, щоб наш мозок зрозумів, що вже ніч і настав час готуватися до якісного і здорового сну.