Без мита та в необмеженій кількості до Канади з України їхатиме усе, крім м'яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць та цукру. На ці продукти діятимуть квоти. Найбільші ж обмеження поширюються на автомобілі. Мито на експорт тут діятиме щонайменше 7 років.
"Кожна країна захищає ті товари, які для неї є чуттєвими. Канада у всіх своїх угодах про вільну торгівлю встановила спеціальний режим для цих товарів", – розповіла заступник міністра економіки і торгівлі України Наталія Микольська.
Читайте також: Україна починає переговори про зону вільної торгівлі ще з однією топ-країною
Найбільше в Канаді потребують українського одягу, взуття, дерев'яних меблів, концентратів овочів і фруктів для соків та солодощів. Попри це популяризувати український продукт таки доведеться, кажуть експерти. Цим і має займатись український уряд.
Спільно з державними органами презентувати і проводити "Be to be" форуми або спеціалізовані виставки саме там, де будуть баєри по закупівлі цих товарів,
– зазначила директор "Української асоціації легкої промисловості" Тетяна Ізовіт.
За угодою, Канада може без мита експортувати 80 % товарів. Це менше, аніж дозволили Україні. У нас чекають на постачання з Канади арахісу, арахісової олії, риби, вина, пива та міцного алкоголю. Цей імпорт державі вигідний так само, як і експорт, переконують економісти.
Україна поруч з Європою розташовується. Відтак Україну розглядають, як потенційний виробничий ринок багато країн і на Північноамериканському континенті,
– повідомив директор Канадсько-українського центру підтримки інвестицій Ігор Санжаровський.
Експерт вважає, щоб зекономити, канадські компанії будуть відкривати промисловість в Україні та виробляти тут товари для ЄС. А це інвестиції та збільшення робочих місць.