Це був звичайний ранок 11-го вересня 2001-го року. В офісах Манхеттена лише починала закипати робота. Ніхто й не підозрював, що за лічені миті Нью-Йорк порине у хаос, страх та смерть. Все змінилось о 8:46.

Пасажирський літак, захоплений терористами "Аль-Каїди", врізався у вежу Всесвітнього торгового центру. Рівно через 17 хвилин така ж доля спіткала сусідню вежу.

У той день терористи взяли під контроль іще два лайнери. Один із них спрямували у будівлю Пентагону. Останній – четвертий – розбився у Пенсильванії. Долетіти до цілі, якою, як вважають, був Білий Дім або ж Капітолій, нападникам зашкодили пасажири та екіпаж.

Читайте також: Теракти 11 вересня: США вшановує пам’ять жертв

Серія атак 11 вересня забрала майже три тисячі життів. Найбільше – у вежах-близнюках. Хмарочоси загорілись умить. Знадобилась якась година, щоб найвищі споруди Нью-Йорка, розкидаючись уламками, розчинились на очах.

Крім американців, у теракті загинули громадяни ще дев'яноста однієї країни. Серед них – 12 осіб українського походження.

Нині поруч із місцем трагедії вирісла "Вежа Свободи". А на граніті меморіального комплексу викарбувані імена звичайних офісних працівників, рятувальників і випадкових людей, які опинились не в тому місці і не в той час. Та стали жертвами найкривавішого теракту в історії Сполучених Штатів.