Збитки від коронавірусу

Гутерреш наголосив, що саме туризм став однією з галузей, що найбільше постраждали від пандемії коронавірусу. Про це він сказав у своєму відеозверненні, передає 24 канал.

Важливо ВВП Німеччини рекордно впав: найбільше падіння за 50 років

Генеральний секретар ООН зауважив, що жодна країна не залишилася незачепленою різким скороченням кількості міжнародних поїздок.

Приблизно 120 мільйонів робочих місць у світі перебуває під загрозою, багато з них – у неформальному секторі й малих підприємствах. Різке падіння доходів від експорту, пов'язаного з туризмом, може скоротити глобальний ВВП на 2,8%,
– сказав він.

Антоніу Гутерреш зазначив, що найскрутніше становище складається серед найбільш вразливих груп населення і країн

Цікаво Відновлення економіки США: аналіз перспектив ринку інвестицій та головних показників

Чи можна зарадити ситуації

За словами Генсека, дуже важливо перебудувати туристичний сектор так, щоб він став безпечним і міг повернути свої позиції як джерело робочих місць і стабільних доходів.

Водночас голова відділу аналізу і конкурентоспроможності туристичного ринку UNWTO Сандра Карвао спрогнозувала, що виручка у туризмі може впасти на величину від 910 мільярдів до 1,2 трильйона доларів у 2020 році.

Ще трохи статистики

  • Раніше Всесвітня туристична організація ООН повідомляла, що з січня до травня кількість міжнародних турпоїздок скоротилася на 300 мільйонів, або 56% у порівнянні з тим самим періодом минулого року.
  • Доходи від туризму за той самий період впали на 320 мільярдів доларів. За даними організації, майже всі країни запровадили ті чи ті обмеження на туризм, пов'язані з коронавірусом. На кінець липня послабили такі обмеження лише 40% держав.
  • Окрім прямого впливу на зайнятість у туристичній сфері, можливі непрямі втрати робочих місць у суміжних галузях, включно з громадським харчуванням, в яких працює близько 144 мільйонів людей, повідомляє MarketWatch. Малий бізнес особливо вразливий.