Судно отримало пробоїну, сіло на мілину і перевернулося на бік. На борту перебували більше 4000 людей, серед них 45 українців, які до слова, не постраждали. Внаслідок інциденту загинуло 32 пасажири.

Ключовою причиною катастрофи став людський фактор. Точніше - абсурдна примха капітана судна - Франческо Скеттіно відхилитися від курсу аби привітати свого друга. Усвідомивши, що трапилось, капітан не спішив посилати сигнал біди, занадто пізно почав евакуацію і проявив неабияку хоробрість, покинувши судно одним із перших.

Costa Concordia входив до 10 найбільших лайнерів на планеті. 15 палуб, 5 ресторанів, казино, 4 басейни, дворівневий фітнес-центр, 1,5 тисячі комфортабельних кают. На його борту знаходилось близько 6 тисяч витворів мистецтва, зокрема рідкісна колекція японських гравюр 18-19 століття, чимало антикваріату.

Операція з підйому лайнера стала найдорожчою в історії і зрівнялася з вартістю самого судна. Тим часом суд над головним фігурантом справи капітаном Скеттіно досі триває. Йому загрожує довічне ув’язнення.