Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили 5 особам про підозру. Про це стало відомо на сайті НАБУ.

Цікаво також: Дорогі сумочки і коштовні персні: як українські податківці стають багатіями

Йдеться про ексначальника Одеської філії "Адміністрація морських портів України" Михайла Соколова та ще 4 осіб. За даними слідчих, вони могли завдати мільйонних збитків державному підприємству.

Як посадовці могли "відмити" 21 мільйон гривень

У 2015 році Михайло Соколов спільно з головним інженером філіалу Олексієм Калюжним організували злочинну державну закупівлю. Посадовці оголосили тендер на будівництво причалу в Одеському порті. Перемогу здобула компанія, яка не тільки не відповідала умовам пропозиції, але й взагалі не мала досвіду для такого будівництва.

У перший день робіт директор компанії-переможниці уклав сумнівні договори із ще однією компанією, яка здавала в оренду днопоглиблювальний караван. Через це вартість робіт суттєво збільшилася.

Попри це, посадовці "Адміністрації морських портів України" підписали акти виконаних робіт і перерахували компаніям гроші. Слідчі вважають, що через це державне підприємство незаконно переплатило понад 21,3 мільйона гривень.

Тепер про підозру оголосили двом посадовцям підприємства та двом директорам компаній. В організації злочину підозрюють людину, близьку до колишнього депутата 7 та 8 скликання, однак поки не повідомляють хто це.

Яка відповідальність їм загрожує

Усіх 5 осіб підозрюють у скоєнні злочину за кількома статтями Кримінального кодексу, а саме:

  • колишнього посадовця Михайла Соколова;
  • головного інженера Одеської філії "АМПУ" Олексія Калюжіна;
  • директора компанії-переможниці тендеру;
  • ексдиректора компанії-орендатора днопоглиблювального каравану;
  • людину, близьку до народного депутата України 7 та 8 скликань.

Усіх їх підозрюють у співучасті у злочині, вчиненому групою осіб за попередньою змовою та у зловживанні службовим становищем, яке призвело до тяжких наслідків. Директору компанії-переможниці також інкримінували підробку документів. А в організації злочину підозрюють людину, пов’язану з колишнім нардепом.

За зловживання владою усім їм може загрожувати щонайменше від 5 до 8 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.