У Лондоні працює організація British-Ukrainian Aid, яка підтримує людей, які постраждали від війни та гуманітарної кризи в Україні. Також фундація, створена українцями, надає підтримку дітям-сиротам, ВПО, людям похилого віку та пораненим.

Зверніть увагу Британія передасть Україні ескадрилью танків Challenger 2: що ще буде у пакеті допомоги

British-Ukrainian Aid повністю фінансується за рахунок добровільних внесків. Фонд збирає допомогу Україні, зокрема генератори, продукти, медикаменти, одяг для військових та цивільних.

У фонді British-Ukrainian Aid відгукнулися на запит 24 Каналу щодо допомоги 24 бригаді. Організація власним коштом придбала автомобіль Ford Ranger для наших захисників, щоб ті могли рятувати своїх побратимів з пекла війни.

Співзасновник фонду British-Ukrainian Aid Богдан Болонний розповів, що організація починала свою роботу ще з часів Євромайдану у 2014 році.

Тоді Лондон був, мабуть, чи не єдиним містом за межами України, де місцеві активісти організували цілодобовий пікет навпроти резиденції прем'єр-міністра,
– згадав пан Богдан у коментарі 24 Каналу.

За його словами, активісти давали поштовх, щоб британські політики робили кроки, аби Революція Гідності перемогла.

"Саме тоді постало питання, що потрібно створити формальну структуру, юридично зареєстровану благодійну організацію, щоб ми могли займатися більш широким спектром діяльності", – сказав волонтер.


Богдан Болонний / Фото з фейсбуку волонтера

З часом частина з активістів продовжила волонтерити у British-Ukrainian Aid, в тому числі й Богдан Болонний. Після перевірок та реєстрації організація отримала ліцензію.

Ми вели різного роду проєкти. Зокрема, під час АТО возили допомогу в Маріуполь, Дружківку, в дитячі будинки. Концентрувалися на медичній складовій, допомагали лікарням та госпіталям медобладнанням, тренінгами тощо,
– розповів Богдан.

Зараз British-Ukrainian Aid виконують медичну і гуманітарну місію. Організація допомагає парамедикам для евакуації поранених.

"Ми надали вже тисячі аптечок зразка НАТО для українських військових. Зараз постачаємо й евакуаційні авто. На початку повномасштабного вторгнення я особисто возив автівки у Миколаїв та Дніпро", – зазначив волонтер.

Богдан зазначає, що Україна та Британія синхронно працюють у питанні автомобілів. Машини з Британії не користуються попитом у континентальній Європі, де кермо з лівої сторони, але ідеально підходять для евакуації поранених в Україні. Переважно стріляють в ліву сторону, щоб влучити у водія, але у британських авто кермо справо і часто це допомагає врятувати екіпаж.

16 січня організація придбала в Уельсі ще три автівки й готується відправити їх в Україну. Тільки за свята в British-Ukrainian Aid відзвітували про купівлю 30 авто.

Богдан Болонний повідомив, що за останні три місяці фундація купила 60 авто. Всього завдяки волонтерам в Україну вже відправилося близько півтори сотні автівок.

Богдан Болонний розповів, що British-Ukrainian Aid має донорів звідусіль. Зокрема, організація відома в Британії.

Ми були топовою благодійною організацією для допомоги України на такій платформі, як JustGiving,
– сказав волонтер.

За його словами, в організації всі волонтерять безкоштовно, використовуючи свій вільний час. Він припускає, що, можливо, через це люди надають перевагу British-Ukrainian Aid, аніж, наприклад, The British Red Cross.


QR-код організації British-Ukrainian Aid / Фото 24 Каналу

Богдан підтвердив небайдужість британців. Зокрема, в організації є британські волонтери, які зацікавилися допомогти Україні й навіть перевозили автівки через кордон.

Всього в British-Ukrainian Aid активно працюють близько 7–10 людей – всі українці, які опинилися у Британії з різних причин. Крім того, British-Ukrainian Aid співпрацює з організацією London Euromaidan.

London Euromaidan – це неформальний рух волонтерів, який започаткував протести й пікети. Саме туди британці масово приносять допомогу Україні. Втім, пан Богдан визнає, що місцеві українці, ймовірно, допомагають трішки більше.

Пікап із самого Лондона до Києва пригнав 66-річний український волонтер Ігор Стернійчук, який приєднався до British-Ukrainian Aid. Чоловік подолав близько 2 тисяч кілометрів, щоб допомогти українським захисникам.

Пан Ігор опинився у Лондоні у квітні 2022 року, коли в Україні вже тривала повномасштабна російська агресія. У коментарі 24 Каналу він розповів, що в Лондоні вже 15 років проживає його донька.


Ігор з Ford Ranger, який він пригнав в Україну / Фото 24 Каналу

Опинившись у Британії, пан Ігор не забув про Україну, а почав робити свій внесок у перемогу та захист України.

Коли приїхав у Лондон, то почав цікавитися волонтерськими організаціями. Саме в Українському домі, де працюють волонтери, познайомився з організацією British-Ukrainian Aid,
– сказав пан Ігор.

Саме у квітні Ігор вийшов на контакт з волонтерами, які займаються автомобілями для наших захисників.

Зараз автомобілями для України в British-Ukrainian Aid займається Богдан Болонний, який купував їх на аукціоні або безпосередньо у власника.

Бувало купували відразу десяток автомобілів. Спершу користувалися аукціоном в Уельсі, звідки переганяли автомобілі в Лондон,
– сказав Ігор.

У столиці Британії в автівки ще й завантажували гуманітарну допомогу. Зокрема, продукти, військовий одяг, одяг для цивільних. Пан Ігор каже, що цю допомогу англійці приносять на склад безкоштовно. Після цього автомобілі з допомогою відправляють в Україну.

"Деякі автомобілі їдуть в Україні своїм ходом, а також часто їх вантажать на автовози. В основному автомобілі їдуть на Львів, де їх забирають і розвозять по фронтах", – сказав волонтер з України та додав, що на аукціоні купують не тільки пікапи, але й "швидкі" та фургони.

Пан Ігор розповів, що його друг, Михайло Тевкун, запропонував допомогти Фонду 24, а відтак і 24 бригаді. Після цього він почав займатися пошуком авто та звернувся до Богдана Болонного з British-Ukrainian Aid, щоб отримати авто.

Я запитав Богдана, чи може він виділити мені авто з тих, що купує. Він відповів, що не може, тому що автівки завчасно розподілені. Та Богдан запропонував знайти автомобіль і пообіцяв оплатити його. Я погодився, тим паче, що з аукціону ти, як то кажуть, береш кота в мішку. Деякі машини погано їхали, на деяких треба міняти мости. Дехто пише про несправності авто, а дехто ні,
– сказав Ігор.

Він згадав, що поїздив по приватних продавцях і підібрав хорошу машину – Ford Ranger з пробігом всього лиш 100 тисяч миль. Ігор пояснює, що це рідкісна знахідка, адже цей пробіг дуже малий для таких машин.


Ford Ranger, який невдовзі отримає 24 бригада / Фото 24 Каналу

Оголошення про Ford Ranger Ігор знайшов у фейсбуці й відразу з донькою поїхав за машиною.

"Під час купівлі сказали, що купуємо авто в Україну. Сказав продавцю, що важливо, щоб машина була справна, адже вона потрібна військовим. Англієць сказав, що радий допомогти", – зазначив волонтер.

Вже скоро Ford Ranger буде працювати для збереження життя на передовій Європи.


Авто вже під Бахмутом / Фото 24 каналу


Авто передали військовим / Фото 24 каналу

  • Фонд 24, який був заснований ще у 2014 році, продовжує підтримувати та допомагати українським воїнам, які боронять нашу Україну на фронті.
  • Так недавно було завершено збір на тепловізори. За 7 днів завдяки вам ми зібрали величезну суму і тепер 10 тепловізорів поїдуть до наших захисників з 24 бригади під Бахмут.
  • Від початку повномасштабного вторгнення ми вже провели понад 20 зборів, які завдяки вам швидко закривали. Так на фронт поїхали снайперський приціл і глушники, дрони, позашляховик, зарядна станція, рації, генератор та багато іншого.
  • Зазначимо, що на фронті також члени нашої команди, які стримують російських окупантів. Наразі Фонд 24 відкрив два збори – один для 66 ОМБР, а інший на "Мавіки" для 95 ДШБ.