Жодної політики та пропаганди, лише долі людей в обставинах та подіях, які нам відомі. Фільм "Жива" це історія без пафосу, але про важливі для кожного речі. Акценти зосереджені на людині та її виборі, на вчинках, почуттях і емоціях.

Зйомки тривали впродовж трьох років. Знімали у тій частині Карпат, де насправді розгорталась реальна історія життя головної героїні Анни Попович у Горганах. Сцени ж допитів знімали у Львівському національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького".

Під час зйомок було використано передові технології, яких ще не було в Україні: унікальна побудова композиції візуального ряду, оригінальна авторська звукова доріжка, художнє оформлення, використання справжньої техніки та зброї 1940-50-х рр., постановка бойових сцен, робота з найкращими військовими консультантами та істориками України.

Також унікальність фільму й у його народності, адже у зйомках взяли участь, як одні з кращих акторів Західної України: з.а. України Ольга Комановська, н.а. України Ростислав Держипільський, з.а. України Юрій Хвостенко, з.а. України Альбіна Сотникова, з.а. України Ярослав Кіргач, з.а. України Олександра Люта та ін., так і учасники АТО, переселенці з Донецька тощо.

"Основою фільму стала історія Анни Попович. Маючи надприродні здібності вона змінила не тільки свою долю, але й долі тих, хто був поряд. Вона дала дозвіл на роботу, але зауважила, що фільм має бути не документальний, а художній, видовищний: "Зробіть із мого життя щось цікаве, аби то не просто була оповідь. Там має бути кохання, драма, все", розповів Тарас Химич, режисер, продюсер та оператор.

Так вийшов повнометражний дебют Тараса Химича "ЖИВА". Фільм, в якому переплелися всі комерційно успішні жанри: драма, історичний, містика і бойовик. "ЖИВА" це також і видіння, що переплітаються з реальністю, і романтика, яку змінює напруга і ризик, і пристрасть, що межує зі зрадою, порятунок з переслідуванням, динаміка зі спокоєм, а ще Карпати місце сили, якій неможливо протистояти.

Довідка

Рік: 2016 Країна: Україна Цільова аудиторія +16;

Жанр: драма, історичний, містика, бойовик;

Режисер, продюсер, оператор Тарас Химич;

Арт-директор: Олена Химич;

Сценарій: Любомир Соломченко, Тарас Химич;

Sound Produser: Любомир Соломченко;

Виконавчий продюсер: Олеся Галканова;

Композитор: Любомир Соломченко, Звукорежисер: Роман Микульський;

Студія: INVERT Pictures (Інверт Пікчерз).