"24 травня з 9:00 ранку ми пікетуватимемо Кабінет міністрів, а потім вже будемо планувати і похід на Банкову до резиденції Президента України. Бо після реформації нашої Конституції Президент відповідає за все. Від нього багато залежить, тим більше, як може така людина — доктор, професор, не розуміти ролі і значення Національної академії наук України", — повідомив голова профспілки працівників НАН України Анатолій Широков.

За його словами, проблеми, які виникли з оплатою праці науковців ще у 2011 році, лише загострились цьогоріч.

"Академія постала перед дилемою: або скорочувати працівників, поповнюючи ряди безробітних, чого, звісно, не було ні у програмі кандидата у Президенти Віктора Януковича, ані у програмних засадах Партії регіонів, або повертатися до ганебної практики дев’яностих років. А це означає — відпустки без збереження заробітної плати, запровадження режиму неповного робочого часу, зменшення доплат і надбавок під час кожного збільшення посадових окладів", — пояснив він.

Він також уточнив, що в 2011 році середня заробітна плата науковців становила 3,035 тисячі гривень.

«Коштів, які виділяються з бюджету, не вистачає навіть на оплату праці і зростаючі видатки за комунальні платежі, не кажучи вже про фінансування власне наукових досліджень, оновлення матеріально-технічної бази, придбання сучасного наукового обладнання».
— голова профспілки працівників НАНУ Анатолій Широков

Він також додав, що в таких умовах абсурдним є збільшення бюджетних витрат на утримання силових відомств.

"Ми переконані, що далі мовчати, сидіти, цивілізовано аргументовувати уже неможливо. Треба виходити і демонструвати своє відношення до тих, від кого залежить майбутнє нашої України", — підсумував він.