Розробкою нового основного закону з жовтня 2011 року займався спеціально створений Національний комітет, до якого увійшли провідні сирійські юристи, економісти і громадські діячі. Результат своєї праці вони представили на розгляд Президента 12 лютого. На думку авторів документа, їх проект являє собою "інтегровану конституційну формулу, яка гарантує гідність сирійських громадян і забезпечує їх основні права".

Крім того, проект конституції передбачає введення "демократичної багатопартійної системи".

Глава держави вже висловив упевненість, що населення країни підтримає його ініціативу.

"Коли конституція буде схвалена, Сирія пройде найбільш важливу стадію формування нової юридичної системи", — сказав Башар Асад.

За його словами, цей процес пройде за допомогою реформ і законів, які вже введені в дію. Асад сподівається, що ухвалення конституції дозволить почати "нову еру співпраці всього спектра сирійського суспільства заради реалізації його прагнень в галузі розвитку країни і забезпечення світлого майбутнього наступних поколінь".

Раніше сирійські опозиціонери вже заявляли, що вважають затію з прийняттям нової конституції фарсом і не збираються приймати участі у референдумі.