9 мільйонів наших громадян тютюнозалежні. Самі курці визнають - кинути курити не так просто.

“Йдеш в магазин, купляєш пачку насіння, і цим займаєш руки. Ну і так потихенько кидаєш”, - каже Володимир.

“По-моєму діє: просто сказати собі не кури! Але в мене так не виходить. Кидав днів на 1-0-11, а потім повертався з відпустки в місто наприклад, а тут реклама, всі курять, і тягне фізично”, - каже Олексій.

“Тільки самонавіювання і сила волі, ніякі Довженки, Алани, і Кашпіровскі не допоможуть, тільки самому собі в душі сказати. Я кидаю, в мене 200 грн. в місяць йде на сигарети, хотілося б кинути, тільки не виходить”, - каже Станіслав.

Переймаються курінням та його шкодою здоров’ю і в Парламенті. Попри те, що курців у стінах Верховної ради вистачає, кинути курити мріє кожен. А у спікера Литвина - свій на те рецепт.

“Я ще в дитинстві викурив все, що мені належало викурити - це сухе листя і кізяки. Тому я вважаю, що нам треба думати про здоров'я”, - каже спікер ВРУ Володимир Литвин.

Статистика лякає: в Україні щоденно курить майже половина дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок. Серед молоді тютюнозалежні 45% юнаків і третина дівчат. Україна займає ІІ місце в світі за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. За офіційною статистикою, щороку від хвороб, пов'язаних з курінням, помирає 120 тисяч українців.