Він розповів у програмі "Романенко бесіди" про те, як його компанія ризикнула вкласти понад 1 млрд доларів в Україну і що з цього вийшло.

Президент компанії VR Capital Річард Дейтц заявив, що в апеляційному суді замість випадкового вибору суддів маніпулятивним шляхом залишають тих, хто виноситиме потрібні рішення.

"Якщо ви звертаєтесь до апеляційного суду, то суддів, що розглядатимуть вашу справу, обирають шляхом лотереї, тобто з 54-х суддів випадковим чином виберуть трьох. Ми мали одну справу в апеляційному суді і нам повідомили, що перед розглядом саме нашої справи 51 з 54-х суддів або хворіють, або пішли у відпустку – випадково… Таким чином, були обрані саме ті три судді, що були доступні. Дивовижне і неймовірне співпадіння", – іронізує інвестор Дейтц.

Дивіться повне інтерв'ю Річарда Дейца про "інвестнянь" Зеленського з Офісу президента: Україні не потрібен мільярд доларів:

"Радник президента з правових питань Андрій Смірнов сказав мені, що не дивлячись на те, що у VR Capital чудові юристи і вагомі юридичні аргументи, на рішення суду це особливо не впливатиме, тому що в будь-який час будь-які судді в Україні можуть бути звільнені", – повідомив Річард Дейтц.

Президент компанії VR Capital висловив сумніви щодо можливих подальших інвестицій в Україну через тиск Офісу Президента на судову владу.

"З цього моменту ми стали свідками того, як замінюють суддів у справах, до яких ми причетні", – констатував очільник VR Capital.

Таким чином, один з найбільших українських інвесторів фактично підтвердив, що суди знаходяться під безпосереднім впливом Офісу Президента.