Про це розповів адвокат українського політв'язня Романа Сущенка Марк Фейгін у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Політв'язню Сущенку у Росії дозволили перед етапуванням побачитися з рідними

"Скарга готується, але щоб зробити це повноцінно і уникнути відмови в її прийнятті в ЄСПЛ, ми намагаємося зібрати всі необхідні документи", – відповів Фейгін. Адвокат також зазначив, що наразі є скарга відносно всіх 72 українських політв’язнів, поданою Мін’юстом України.

Я хочу підкреслити, що це не панацея, а швидше інструмент тиску на Росію, щоб змусити її швидше вирішити питання про обмін політв’язнями. Це довга процедура, на яку піде близько 5-6 років,
– сказав адвокат Сущенка.

За його словами, досі невідомо, в яку колонію відправлять Романа Сущенка, це стане відомо на наступному тижні. "Ми доклали максимум зусиль, аби колонія, де перебуватиме Сущенко була в центральному регіоні Росії", – додав адвокат.

Щодо стану здоров’я бранця Кремля, то Фейгін зазначив, що не помітив серйозного погіршення його стану, проте дружина запевняє, що Сущенко виглядає не дуже.

Я його бачу кожного тижня, тому не можу визначити на скільки він схуд чи постарів. Проте, його рідні вважають, що він змінився в гіршу сторону. Тюрма – звичайно, не санаторій, тому таке можливо,
– наголосив Фейгін.

Адвокат також згадав і Олега Сенцова. Він розповів, що сам призивав Сенцова припинити голодування, тому Фейгін позитивно оцінює цей вчинок.

Нагадаємо, 5 жовтня у Києві презентували виставку картин незаконно засудженого в Росії журналіста Романа Сущенка. Протягом 2 років в колонії він малював за допомогою олівця, кулькової ручки, чаю, лушпиння цибулі, зеленки, соку буряка, прального порошку та навіть кетчупу. На своїх малюнках Роман Сущенко зобразив пейзажі Києва та різних країн світу.