"У ЗМІ опублікували провокаційні заяви захисників екс-майора Миколи Мельниченка про те, що він змушений покинути Україну через загрозу його життю, яка є спробою тиску на нього у зв’язку зі справою проти Кучми. Захист Кучми розцінює ці заяви як чергову інсинуацію від Мельниченка, спрямовану на приховування істинних причин втечі цієї особи", — говориться в заяві адвокатів.

У заяві наголошується, що Мельниченко "безперешкодно давав свої свідчення у справі щодо Леоніда Кучми протягом усього часу досудового слідства", однак зник тільки після того, як проти нього було відновлено кримінальну справу за звинуваченням у перевищенні службових повноважень, розголошення державної таємниці та підробці документів.

Саме з метою уникнути відповідальності за вчинення інкримінованих йому злочинів та ухилитися від відповідей на питання, які до нього мають правоохоронні органи, а також ми, захисники Леоніда Кучми, зокрема, щодо зв’язку дій екс-майора і його таємних кураторів із загибеллю Георгія Гонгадзе, Мельниченко втік від слідства.

Леонід Кучма та його захист більш ніж хто-небудь зацікавлені в тому, щоб у відкритому судовому процесі "поставити Мельниченку питання про його справжнь роль у трагічних подіях з Георгієм Гонгадзе".

"Це, очевидно, продемонструє неправдивість слів Мельниченко і допоможе встановити істину в справі та спростувати інспіровану ним та іншими зацікавленими особами антидержавну версію причетності другого Президента України до злочину", — заявляють адвокати.

Лише встановлення всіх осіб і обставин, пов’язаних із здійсненням записів у кабінеті Президента України, їх обробкою, монтажем і оприлюдненням, дозволить встановити реальних замовників і організаторів вбивства Георгія Гонгадзе.

Як повідомлялося, на початку жовтня деякі ЗМІ опублікували інформацію, що Мельниченко перебуває в міждержавному розшуку. Однак у МВС повідомили, що не зверталися в Інтерпол з проханням про розшук екс-майора. Адвокати Мельниченка також не мають інформації про його місцезнаходження, але раніше заявили, що, за їх даними, їх підзахисному загрожує небезпека.

29 липня 2011 року Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Печерського районного суду Києва від 23 червня 2011 року, яким той відмінив постанову екс-генпрокурора України Святослава Піскуна від 1 березня 2005 року, який закрив кримінальну справу проти Мельниченка.

Кримінальну справу проти нього було порушено за розголошення державної таємниці, перевищення службових повноважень та використання підроблених документів.