"Було надано лист, з якого видно, що винесено постанову, на підставі якого я відведений від участі в якості захисника в кримінальній справі", — сказав Ігор Фомін журналістам у середу, 30 березня.

Раніше Кучма заявив про такі наміри Генпрокуратури і підкреслив, що таким чином його позбавляють права на захист у повному обсязі.

"Я з цим категорично не згоден. Ну, подивимося, якщо дійсно будуть підстави відвести, я буду змушений знову взяти перерву на очну ставку з екс-майором Миколою Мельниченком — знайти ще одного адвоката", — додав Леонід Кучма.

І. Фомін підкреслив, що слідчий відмовився давати постанову в руки. За словами захисника, слідчий повідомив, що в рамках цієї кримінальної справи І. Фомін надавав юридичну допомогу Пукачу в 2003 році.

І. Фомін відзначив, що оскаржити дане питання він може тільки, звернувшись до генерального прокурора України. "Я це обов'язково зроблю", - сказав він.

Також адвокат має право звернутися до суду у зв'язку з відведенням його від захисту Л. Кучми.

Фомін підкреслив, що в 2003 році він надавав юридичну допомогу Пукачу в рамках кримінальної справи про зловживання службовим становищем. Він зазначив, що за фабулою цієї справи Пукач дав усну команду знищити табелі обліку робочого часу співробітників міліції.

Надалі, за словами Фоміна, цю кримінальну справу об’єднали зі справою по вбивству журналіста Георгія Гонгадзе.

"Я тоді вже в слідчих діях не брав участь", — підкреслив адвокат.

"Я ніколи не брав участі в кримінальній справі, яка стосувалася вбивства Гонгадзе", — підкреслив Ігор Фомін, додавши, що був упевнений в тому, що має право захищати інтереси Леоніда Кучми.