Сорти насіння, що використовувались раніше, - нині зникли у дозвільних списках державного реєстру. Відтак, імпортоване насіння нерозмитнене - тож вже другий місяць сиріє на кордоні. А запаси власного - покривають лише 20% від потреб.

“Компанії подали заявки на отримання таких довідок - хто місяць тому, хто півтора тому, хто два місяці тому - досі ці довідки не видані. Скільки залишилося часу до весняно-польових робіт? Якщо ми ще два-три тижні будемо чекати, що десь хтось чарівним чином спустить це насіння з небес і селяни його посіють - то цього не буде!”, - каже гендиректор Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

Хто і навіщо блокує видачу дозвільних документів - в найбільших насіннєвих компаніях не беруться казати і кивають на адмінреформу, яка знизила ефективність роботи державного апарату.

“Були вже спроби і виробників, і громадських організацій, і насіннєвої асоціації України дізнатися, знайти відповідь - чому йде таке сповільнення імпорту насіння. Поки що ніякої відповіді немає, фактично ми тільки маємо мовчання, і питання не вирішене”, - каже виконавчий директор "Насіннєвої Асоціації України" Олександр Муляр.

Якщо ситуація не буде вирішена до кінця березня - кажуть аграрії, посівні площі під кукурудзу, буряк та соняшник будуть значно зменшені. Зрештою, це призведе до втрат врожаю та подорожчання цих видів продукції.