Королівське товариство відзначило телеканал нагородою за внесок у висвітлення "арабської весни" та за надання "погляду на події зсередини". Товариство також назвало 2011 рік "проривним" для англомовної "Аль-Джазіри". Двома іншими номінантами на цю нагороду були британські канали Sky News та BBC News.

Головним телевізійним журналістом року втретє поспіль став співробітник Sky News Алекс Кроуфорд. Телеведучою року була визнана Анна Боттінг, також зі Sky News. Найкращою новинною програмою стало ток-шоу Newsnight на каналі BBC Two.

Окремо журі відзначило заслуги японської корпорації NHK у висвітленні березневого землетрусу в Японії. 11 березня, через кілька хвилин після землетрусу, NHK почала пряму трансляцію, попередивши жителів Японії та сусідніх країн про наближення цунамі. Саме NHK надала всім зарубіжним каналам перші кадри з цунамі.

Церемонія пройшла ввечері 22 лютого в Лондоні і була присвячена загиблій в Сирії кореспондентці The Sunday Times Марі Колвін. Премія Royal Television Society, найстарішого телевізійного товариства у світі, вважається однією з найпрестижніших у Великобританії.