Лінзи доповненої реальності

Серйозну альтернативу Google Glass представили на виставці CES 2014. Маловідома американська компанія Innovega показала контактні лінзи під назвою iOptik. Одягнувши їх, а також спеціальні окуляри людина поринає у світ доповненої реальності.

Працює система наступним чином. Лінзи виконують роль мініатюрних дисплеїв, а вбудовані в окуляри мікропроектори передають на них цифрові дані. В результаті користувач бачить таке зображення, яке можна прирівняти до картинки на телевізорі діагоналлю 240 дюймів з відстані 3 метрів.

Важлива особливість Innovega iOptik - те, що носій може одночасно фокусуватися на дальніх та ближніх об'єктах, що в принципі неможливо з Google Glass.

Пристрій може з'єднуватися з Android-смартфоном і відображати дзвінки, повідомлення, навігацію тощо. При цьому картинка доповненої реальності напівпрозора, користувач нормально бачить і те, що діється навколо нього.

iOptik фінансує американське Агентство передових оборонних проектів (DARPA), а це означає, що систему передусім розробляють для військових. Однак технологія з'явиться і на масовому ринку - Innovega говорить про 2015 рік.

Windows 9

Windows 9 з'явиться вже через рік. Компанія Microsoft планує випустити нову операційку в квітні 2015.

На думку експертів, поспішне виведення "дев'ятки" на ринок спрямоване на покращення іміджу системи в цілому.

Також у компанії мають намір якомога швидше вдосконалити функції, які користувачі розкритикували у Windows 8.

Список інновацій поки не розголошують. Однак, за попередньою інформацією, варто очікувати на покращений інтерфейс та повноцінне меню "Старт".

Кубик-балансер

Дослідники з Вищої технічної школи Цюриха розробили унікальний роботизований кубик. Він уміє самостійно пересуватися і балансувати на гранях та кутах. Назвали робота Cubli.

Його габарити - 15х15х15 см. Усередині розташовані процесор, батарея та маховики, які й забезпечують рух пристрою.

Цікаво, що кубик може балансувати на рухомій поверхні - необхідну інформацію надають вбудовані датчики. Ще одна особливість - маховики можуть різко зупинятися, завдяки чому Cubli здатний перевертатися та стрибати.