Плаваючий шлюз

Компанія Royal Haskoning DHV розробила оригінальну альтернативу розвідним мостам – плаваючий шлюз. Ця споруда є значно дешевшою у будівництві, її можна встановити під вже існуючі мости, а ще вона не потребує зупинки руху автомобілів для пропуску кораблів. При наближенні судна шлюз нахиляється, штучно знижуючи рівень води в одному з каналів на 8 метрів. Таким чином, під мостом може легко проплисти яхта з високими щоглами. Енергію система отримує від сонячних панелей.

За словами Royal Haskoning – інноваційний шлюз планують встановити під одним з діючих мостів (Haringvliet Bridge) у Нідерландах.

Кардіобраслет

"Розумний" браслет, який може зняти електрокардіограму та ідентифікувати людину. Ґаджет під назвою Nymi від канадського стартапу Bionym обладнаний сенсорами для визначення частоти серцебиття, ритмічності, наповнення та амплітуди коливання. Ці показники він порівнює з еталонним зразком, записаним під час першого увімкнення. Крім того, Nymi має акселерометр і гіроскоп для розпізнавання рухів, а також чип для передачі даних на мобільний пристрій зі спеціальним додатком.

За словами розробників, контроль серцебиття, крім очевидної медичної користі, дозволяє ще й ідентифікувати людину, як за відбитками пальців. Таким чином, у перспективі цей браслет може замінити замінити всі ключі, банківські карточки та паролі для доступу до акаунтів на різних ресурсах.

Варто відзначити, що Bionym працює над Nymi вже близько року. Компанія вже навіть отримала 10 тисяч попередніх замовлень на ґаджет, а до фінансування проекту, крім приватних підприємців, долучилися такі компанії як Ignition Partners та MasterCard. Загальна сума інвестицій вже перевищила 14 мільйонів доларів.

3D-друкована група

У Швеції відбувся перший концерт групи, всі учасники якої грають на виготовлених на 3D-принтері музичних інструментах. До складу гурту входять два гітаристи, барабанщик та клавішник. За словами музикантів, роздруковані на 3D-принтері інструменти звучать як справжні, виготовлені зі спеціальних якісних матеріалів. Однак вони значно дешевші, а ще можуть бути індивідуальної форми і розмірів, відповідно до потреб та смаків музиканта.