Поки українці гадають, чи замете снігом дороги і коли, нарешті пройде хурделиця, у Тель-Авіві яскраво світить сонце, серфери намагаються упіймати хвилі у Середземному морі, а набережною прогулюються люди під звуки українських пісень.

Прилавки міських базарів вщерть завалені свіжими овочами і фруктами. Повно їх і в місцевих магазинах. Проте, існують й альтернативні способи купити, наприклад, полуницю.

Ізраїльську полуницю можна придбати у будь-якому супермаркеті світу, але самі ізраїльтяни люблють купувати її просто з поля.

Біля торговельної ятки припарковані машини покупців, які з’їжджаються сюди, коли починається полуничний сезон — з середини грудня.

Полуничне поле розташоване поміж житловими будинками та шосе і це всього в 10 кілометрах від столиці Ізраїлю. Його власниця Зулі займається полуничним бізнесом вже майже тридцять років, а з нею і вся її родина. Щоправда, самі вони все одно впоратися не можуть.

Звичайно ж, як у будь-якому бізнесі, у будь-якій країні без проблем не обходиться. Ціни на такій міні-плантації вищі, ніж у супермаркетах чи на ринках — за кілограм ягід доведеться викласти до 50-ти шекелів. Це близько 300 гривень. Але воно того варте, кажуть клієнти.

Читайте також: Як в Ізраїлі навчилися вирощувати рослини на піску і камінні

Юваль хімік за фахом, намагається приїжджати сюди хоча б раз на тиждень разом зі своєю родиною. Мовляв, окрім справжнього смаку, це ще й розвага для дітей. Чоловік розповідає, що так вони намагаються купувати не лише полуниці, а й інші фрукти та овочі.