Подія охоплювала найбільш яскраві та резонансні австрійські стрічки останніх років. Детальніше про захід, плани та новини австрійської компанії AMIC ENERGY в Україні – у матеріалі 24 Каналу.
Дивіться також Заправляємо авто – наближаємо перемогу: як AMIC ENERGY підтримує Збройні сили України
Більше, ніж кіно
До програми фестивалю увійшло 5 фільмів-учасників Берлінале, Венеційського кінофестивалю, Локарно:
- "Павич", режисер Бернгард Венґер;
- "Любі Прекрасні Кохані", режисер Юрій Речинський;
- "Тушкована свинина" режисер Андреас Шмідт;
- "Як бути нормальним і химерності іншого світу", режисер Флоріан Похлатко;
- "З поверненням, крихітко", режисер Андреас Прохаска.
Кінофестивальні стрічки представлені й у Вінниці (24–27 квітня), Чернівцях (30 квітня – 3 травня), а також відбудуться покази у Харкові (5–8 травня), Львові (15–18 травня) та Дніпрі (4-7 червня).
Акціонер AMIC ENERGY Гюнтер Майер влучно підмітив, що фестиваль більше, ніж просто свято кіно – це потужний символ культурного обміну, стійкості та дружніх зв’язків між Австрією і Україною.
Подію відвідали поціновувачі австрійського кіно / Фото, надане 24 Каналу
В AMIC ENERGY переконані, що підтримка України наразі є пріоритетом для будь-якого бізнесу. Відтак після завершення Тижня австрійського кіно компанія передасть на благодійність суму, еквівалентну касовим зборам кінофестивалю.
До слова, AMIC ENERGY вже не вперше долучається до ініціатив на підтримку держави. Наприклад, завдяки проєкту "Незламна кава", який триває і дотепер, компанія передала частину прибутку від проданих гарячих напоїв, що дозволило забезпечити укриття та медичні заклади у прифронтових регіонах, та переобладнати 10 командно-штабних машин для Сил Оборони та Безпеки, спрямувавши в рамках проєкту понад 21 мільйон гривень.
Об’єднання культур
Тиждень австрійського кіно в Україні вже вкотре став важливою культурною подією, яка зміцнила зв’язки між Україною та Австрією. Фестиваль, що пройшов у Києві з 10 по 15 квітня, а далі попрямував до інших міст країни, представив українським глядачам 5 австрійських фільмів, які вже здобули визнання на міжнародних кінофестивалях.
Захід не лише ознайомив українську аудиторію з сучасним австрійським кінематографом, але й став платформою для обговорення важливих соціальних та гуманітарних тем. Зокрема, документальний фільм "Любі Прекрасні Кохані" українського режисера Юрія Речинського, знятий у співпраці з австрійськими продюсерами, зворушливо показує життя українців під час війни, підкреслюючи силу турботи та людяності.
Аташе Посольства Австрії в Україні Наталія Старович висловила гордість за те, що подія відбувається саме у Києві.
Я думаю, що фільми напряму повʼязані з тим, що відчуває аудиторія. Ті теми, що порушуються у фільмах, музиці або через жарти, демонструють, як люди проходять через різні життєві обставини,
– зазначила вона.
Керуючий директор та акціонер AMIC ENERGY Гюнтер Майєр зазначив, що культурні події об'єднують країни, консолідують суспільство та приваблюють інвестиції, та внаслідок чого - податки забезпечують ресурсну базу для підтримки та розвитку країни:
Ми – великий роботодавець в Україні, і це також добре для сплати податків. Так, у 2024 році ми сплатили загалом 58 мільйонів євро податків. Це 2,5 мільярди гривень. І я вважаю, що це сприяє підтримці української держави,
– пояснив Майєр.
Керуючий директор та акціонер AMIC ENERGY Гюнтер Майєр та акціонер AMIC ENERGY Андреас Зернетц на відкритті кінофестивалю / Фото, надане 24 Каналу
Тиждень австрійського кіно за підтримки AMIC ENERGY в Україні став символом міжнародної солідарності та підтримки української культури в складні часи. Фестиваль сприяє зміцненню культурних зв’язків між країнами, демонструючи спільне прагнення до збереження та розвитку національної ідентичності через мистецтво.
Тиждень австрійського кіно у Києві: дивіться відео
Підтримка відповідального бізнесу
З початку повномасштабного вторгнення компанія AMIC ENERGY спрямувала на підтримку України понад 126 мільйонів гривень. Зокрема, кошти пішли на підтримку персоналу, забезпечення 242-го батальйону Сил територіальної оборони України, закупівлю безпілотників, обладнання для медичних закладів, бомбосховищ та військових частин, модернізацію командно-штабних машин, та забезпечила наших захисників 250 дронами DJI MAVIC 3 (у різних варіаціях).
Ми поспілкувались із акціонерами AMIC ENERGY Гюнтером Майєром та Андреасом Зернетцом, та дізнались, наскільки сильно початок повномасштабного вторгнення вплинув на бізнес процеси, з якими труднощами зіткнувся бізнес та як компанії вдалося не лише стабілізувати ситуацію, а й поєднати це з підтримкою українського війська.
Важливість команди та виклики війни
Ласкаво просимо в Україну. Щось змінилося з часу ваших попередніх візитів після повномасштабного вторгнення?
ГМ: У Києві мені завжди неймовірно подобається. Ми буваємо тут із задоволенням і не перестаємо дивуватися, як тут вирує життя, незважаючи на війну. Звичайно, для нас дуже важливо мати можливість бути з нашими працівниками і розуміти контекст, в якому вони знаходяться.
В Україні – близько 2000 наших співробітників та їх сімей. З початку повномасштабного вторгнення ми активно допомагали – і навпаки: команда робила все можливе для підтримки та функціонування компанії. Війна підтвердила, наскільки важлива команда та її міцність для того, щоб вистояти у найскладніших умовах.
Якщо говорити про умови, то як воєнний час впливає на АЗК по Україні та на стан бізнесу загалом?
АЗ: Звичайно, перш за все, це, як і для будь-якого іншого бізнесу, величезні зусилля з планування, адже ми постійно знаходимося у стані невизначеності. Ми втратили багато станцій на тимчасово окупованих територіях. Тому постійні та раптові зміни процесів вимагають значних зусиль та адміністрування.
Однак є й речі, якими ми дуже пишаємося. Якщо ви подивитеся на ринок пального в Україні у 2024 році, то побачите, що він падав, але AMIC ENERGY продемонструвала приріст 10% до 2023 року, що є найбільшим показником на ринку серед великих мереж АЗС.
Це чіткий знак для нашої команди, для компанії: ми робимо правильні речі. Звичайно, якщо говорити про втрати, 2024 рік мав значні фінансові втрати. Ми втратили нафтобазу в Кременці. Шість "Шахедів" влучили в резервуари, повністю зруйнувавши їх.
Україна прагне ретельно перевірити всі обставини
Нам відомо, що активи AMIC ENERGY були арештовані раніше. Як ви продовжуєте роботу та який зараз статус справи? Чи намагалися ви звільнити арештовані активи?
ГМ: На сьогодні це дії в межах досудового розслідування, які почалися одразу після вторгнення, і ми чудово розуміємо, що Україна прагне ретельно перевірити все. Було чотири епізоди кримінальної справи, є прогрес у закритті деяких епізодів.
А як зараз відбувається спілкування з БЕБ, Генпрокуратурою?
В рамках звичайної процесуальної комунікації, так само, як ми би це робили в Австрії чи Польщі. Проактивно надаємо докази, відповіді і документи на запити БЕБ.
Попри арешти активів і війну, компанія продовжує інвестувати. Які основні досягнення AMIC ENERGY в Україні у 2024 році?
АЗ: Хоча 2024-ий був непростим через зміни в податковому законодавстві та військові дії, цей рік став рекордним по сплаті податків. Ми сплатили понад 2,5 мільярда гривень податків і зборів, що на 70% більше, ніж у 2023 році.
Також ми оновили 12 магазини АЗК у різних регіонах, впровадивши нову архітектурну концепцію у стилі loft, розширивши зони комфорту та асортимент. Ми не просто не зупинили розвиток – ми активізували його.
Також продовжили CSR ініціативи, для прикладу, "Незламна кава".
Розкажіть більше про корпоративну соціальну відповідальність у компанії.
АЗ: Я дуже пишаюся ініціативністю AMIC в рамках CSR. У нас насправді є три напрямки. Перший – культурний. Саме тому ми зараз тут, у Києві на відкритті Тижня австрійського кіно.
Друга ініціатива – співпраця з Благодійним Фондом Сергія Притули. Наша вже відома "Незламна кава", в рамках якої ми перераховуємо 2 гривні з кожної кави на матеріали для укриттів, лікарень, а також на обладнання командно-штабних машин для війська.
Компанія всіляко підтримує Україну / Фото, надане 24 Каналу
І третя ініціатива, яку ми реалізували, – це підтримка Збройних Сил України в рамках проекту Mavic від AMIC, забезпечували військо дронами DJI MAVIC 3 – передали понад 250 безпілотників різних моделей.
Як розвивається бізнес
З яких країн зараз компанія постачає пальне в Україну?
ГМ: Ми – одна з небагатьох компаній, які об’єднують імпорт, логістику, роздрібну торгівлю та сервіс в одній компанії. У 2024 році ми стали 4-м найбільшим імпортером бензину А-95, збільшивши обсяги на 72,5% – до 33,4 тисячі тонн.
Пальне постачається виключно від провідних виробників та трейдерів ЄС: Orlen Lietuva, OMV Petrom, Unimot. Все це базується на наших основних цінностях – прозорості і контролю якості.
Чи плануєте ви змінити концепцію фаст-фуду на польських заправках? З якими міжнародними закладами харчування ви співпрацюєте та чи плануєте реалізовувати подібні проєкти в Україні?
АЗ: У Польщі, наприклад, ми працюємо з такими мережами, як Subway, а також з американською мережею піцерій Sbarro. Тож ми розглядаємо можливість повторити цей досвід і в Україні.
Звичайно, ми також розширюємо нашу пропозицію, коли справа доходить до кави. Українці мають смак до кави, і ми віримо, що якісна кава на АЗС також є запорукою успіху. Ми розглядаємо можливість привезти Sbarro в Україну, а також, можливо, Subway.
Як AMIC Energy зміцнює свої позиції на польському ринку?
ГМ: Активно розвиваємо AMIC ENERGY у Польщі і раді бачити стабільне зростання та розширення нашої присутності на ринку.
У жовтні 2024 року придбали 9 автозаправних комплексів мережі Lux-Motor Oil, розташованих у різних містах Польщі. Це зміцнило наші позиції в регіонах, де раніше компанія була менш представлена.
Крім того, відкрили першу станцію в новому форматі AMIC BOX у Габриліні. Це цікавий для нас досвід і тестування нового формату, який допоможе нам ще ефективніше задовольняти потреби клієнтів.
Як ви бачите майбутнє України? Який план розвитку тут?
ГМ: Україна – важлива частина нашої міжнародної структури, і ми віримо в її майбутнє. Плануємо розширювати нашу мережу, впроваджувати інновації у форматі наших АЗК та продовжувати їх модернізацію. Важливою складовою наших планів є відбудова АЗК у Ворзелі, яка була сильно пошкоджена на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.