Далеко не для кожного футболіста форма національної збірної має особливе значення. Далеко не для кожного вона важливіша за клубну футболку. Адже клуб платить тобі гроші і саме йому ти віддаєш більшість свого часу. Утім для таких гравців як Пірло це ніщо у порівнянні із унікальністю моментів проведених у синій формі скуадри адзури.

У фіналі Мундіалю-2006 від удару Пірло, залежало якщо не все, то дуже багато. За 12 років до того легендарний Франко Барезі у такій же ситуації не зумів добитися мети і скуадра програла фінальну серію бразильцям. А той пенальті у фіналі чемпіонату світу все одно залишається найяскравішим спогадом. Друзі здобуті у збірній досі залишаються найближчими, а синя футболка скуадри адзури найріднішою.

Після цьогорічного Мундалю Пірло піде зі збірної Італії фізично, однак ще довго залишатиметься там як символ. Мабуть, найточніше описати Андре вдалося нинішньому наставнику скуадри Чезаре Пранделлі:

"Він - наш спільний футболіст. Будь-який стадіон йому свій. Вболівальник дивиться на нього і бачить руку за яку можна впійматися і перескочити через прірву вболівання тільки за один клуб. Вболівальник бачить у ньому Італію".