Про закриття незалежних ЗМІ

За його словами, зараз весь кримськотатарський народ бореться за виживання АТР, але загроза закриття дуже велика. Під загрозою не лише цей канал, а ще низка незалежних ЗМІ, серед яких навіть дитячий телеканал та журнал.

"Кожного разу знаходять все нові мотивації дрібного характеру (подекуди зводиться навіть до зауважень щодо ком тощо). Кримські представники російської влади кілька разів проговорились, що їм не потрібні канали, які дають надію на повернення Криму в Україну", — розповів Чубаров.

Він додав, що для кримських татар ці медіа відіграють не лише інформативні функції, вони є збереження мови та етносу народу.

"Нас хочуть просто розчавити як народ", — переконаний глава Меджлісу.

Про репресії проти кримських татар

Репресії про кримських татар далі відбуваються. При цьому Чубаров зазначає, у тій мозаїці, яку російська влада вибудовує щодо Криму, їм не вистачає ілюзії волевиявлення кримських татар. Тому зараз намагаються створити кишеньковий Меджліс.

"Вони хочуть добитися від кримських татар не лише визнання їх присутності, а й законного визнання. Вони хочуть використовувати кримськотатарський фактор у своїх майбутніх переговорах зі світовою спільнотою", — переконаний глава Меджлісу.

Про допомогу Заходу

Він наголосив, представники Меджлісу постійно проводять переговори із західними партнерами, в першу чергу з європарламентарями. Міжнародна спільнота вже зробила для себе висновок щодо Росії.

"Мова не йде про те, щоб поставити російський народ в якесь скрутне становище. Мова йде про те, що режим має бути змінений. І Захід до цього йде. Все це дає мені віру в те, що той тупик, в який Путін завів Росію, буде розв’язаний", — переконаний Чубаров.