"Це потворне рішення, зобов'язує мене, як міністра, у веденні якого знаходиться Національна поліція і Нацгвардія, вжити адекватних заходів реагування", – написав Аваков.

Відтак, міністр вимагає реакції від Вищої ради правосуддя на дії судді, а від прокуратури і Апеляційного суду – винесення справедливого рішення "за фактом нанесення вогнепального поранення поліцейському".

Аваков додав, що вже звернувся до Прем'єр-міністра з проханням скликати позачергове засідання Кабміну. Він додав, що ініціює припинення охорони судів підрозділами Національної поліції і Нацгвардії.

"В умовах, що склалися фактичного саботажу суддів і судової адміністрації буду вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіціі і Нацгвардії", – заявив він.

Нагадаємо, 17 лютого суді відпустив на поруки нардепів активістів, затриманих біля Солом'янського райсуду Києва. Йдеться про активістів Федорченка, Чудовського і Чхетію, затриманих за зіткнення з правоохоронцями під час суду над мером Одеси Геннадієм Трухановим, під час однієї з сутичок було поранено поліцейського.