Сьомий - максимальний - рівень єдиний раз за всю історію існування атомної енергетики присвоїли аварії на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році. Наразі спеціалісти намагаються подолати наслідки вибухів.

Уряд Японії готовий задіяти військові гелікоптери для охолодження реакторів. Адже наземний доступ до об’єктів практично неможливий через високий рівень радіації та значні руйнування. Проте наразі невідомо, як саме поведуть себе реактори після водного охолодження, тому військові чекають на рішення експертів.

Як повідомлялося раніше, вибухи на енергоблоках АЕС “Фукусіма” спричинили перебої у роботі систем охолодження реакторів, які пошкодили землетрус та цунамі. Всього аварії сталися на 4 з 6 реакторів електростанції.

Через небезпеку радіаційного зараження території влада була вимушена евакуювати населення в 20-ти кілометровій зоні від АЕС. Що ж до рівня радіації навколо станції, то достовірний даних наразі немає. За повідомленнями різних інформагенцій, цей показник може перевищувати норму як у десятки, так і сотні разів.