Пряма трансляція на
Останні випуски

Авторка "Капітошки" відсудила у ресторану 37 тисяч гривень: відома суть справи

Авторка "Капітошки" Наталія Гузєєва
Авторка "Капітошки" Наталія Гузєєва / Фото з вільних мереж

Українська дитяча письменниця, авторка сценарію мультфільму "Капітошка" Наталія Гузєєва виграла у Рівненському міському суді справу про захист права інтелектуальної власності проти місцевого ресторану.

Про це повідомляє "Крапка".

До суду Гузєєва подала тому, що у рівненському ресторані один із дитячих салатів було названо "Капітошкою". Зазначимо, що Гузєєва понад 10 років тому зареєструвала авторські права на назву "Капітошка".

Читайте також: Заборона "Сватів" в Україні: стало відомо про важливе рішення суду

"До того ж, вона ретельно стежить за тим, аби продукція, іменована героями її мультика, була якісною та корисною. А от якісний склад салату "Капітошка" викликав сумніви", – розповів патентний повірений України, який представляв інтереси письменниці у суді, Юрій Трачук.

Він додав, що спершу керівництву ресторану було надіслано офіційного листа з проханням, щоб воно прибрало "погрішності", і таким чином конфлікт було б вичерпано. Проте з закладі проігнорували цей лист.

Коли ж справа дійшла до суду, орендар ресторану почав заперечувати, що салат із назвою "Капітошка" узагалі існує в меню. Орендар стверджував, що вказаний позивачем перелік страв не входить до меню ресторану.

Проте суд ухвалив рішення, згідно з яким використання назви "Капітошка" можливе лише зі згоди авторки, і зобов’язав відповідача компенсувати Гузєєвій понад 37 тисяч гривень.

"Капітошка" – це весела краплинка чистого літнього дощу – літературний персонаж, створений письменницею і сценаристом Наталією Гузєєвою, герой анімаційних фільмів та дитячих книг. Художній образ Капітошки був втілений художником Генріхом Уманським.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі