Суть афери полягає в тому, що покупцям підсовують биті, або навіть крадені машини під виглядом "чистих". Причому купують їх за кордоном і цілком легально розмитнюють в Україні, розповів сайту UBR автоексперт, глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер.

При цьому торгують шахраї певними марками автомобілів: Toyota Camry і Venza, Honda Accord, BMW X-5 і X-6. Проблеми на машинах проявляються в несуттєвих, на перший погляд, розбіжностях між даними в документах і станом автомобіля.

Читайте також: Українці почали купувати значно більше нових авто: названо лідера продажів

Може не збігатися vin-код, комплектація, елементи салону можуть бути не того кольору, які вказані в документах, використовується інше дерево, килимки... Всі ці дані "пробиваються" по vin-коду автомобіля. Причому, як вони легально перетинають кордон і ставляться на облік – велике питання. Такими проблемними машинами займаються в Україні дві контори – київська (з офісом у США) і одеська, – каже Креймер.

Експерт відзначає, що їхня асоціація тільки за останні півроку "вирахувала" близько 30 автомобілів з такою "брудною" історією. Ще з десяток схожих продажів зафіксовано з автомобілями, які раніше стояли на донецькій або луганської реєстраціях. Які, втім, теж були перереєстровані на нового власника, незважаючи на розбіжності фактичного стану з даними vin-коду, або розбіжності в документах.

Наприклад, недавно продавався Mercedes-Benz E-класу з правим кермом, хоча за документами кермо було лівим. Такі автомобілі раніше стояли на обліку не тільки в Донецьку і Луганську, але також були проблеми з машинами на колишній тернопільській реєстрації. При покупці таких автомобілів потрібно бути подвійно обережним і уважним, – радить Креймер.

Нагадаємо, нещодавно київська поліція розкрила новий хитрий спосіб викрадення машин і затримала групу злодіїв, які полювали на авто у столиці і області.

Читайте також: Топ-5 блогів про єврономери в Україні