Про це заявив голова служби Іван Бісюк.

За його словами, у зв’язку зі збільшенням кількості випадків отруєння та виявлення неякісної продукції харчування Кабінет міністрів ухвалив рішення про утворення моделі продовольчого контролю за зразками Євросоюзу.

"Реформа харчової галузі передбачає створення єдиного компетентного органу на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. Проте, це не означає, що відтепер лише ветеринарні лікарі мають контролювати продукти рослинного походження, або спеціальне дієтичне та дитяче харчування", - зауважив Бісюк.

За його словами, компетентний орган формується на основі державної ветеринарної та фітосанітарної служби, до лав якої долучаться фахівці гігієни харчування, фітосанітарного напрямку, карантину та захисту рослин.

Доти, поки новоутворений відповідний орган не буде здатен в повному обсязі перейняти всі функції, їх будуть виконувати спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби.

Як повідомлялося, у неділю керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко припустив, що російська санітарна служба обмежить ввезення з України аграрної продукції.

"В Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням, у тому числі, в дитячих організованих колективах передані ветеринарній службі. Де факто, в цьому міститься визнання громадянина України твариною", - сказав Оніщенко.