"Все, що ми чуємо від опонентів, – це перекручування фактів, відверта брехня, примітивні фальсифікації, обурлива демагогія і популізм", - зазначив М.Азаров.

Глава уряду зауважив, що зростання цін в Україні обумовлене, насамперед, зростанням світових цін:

"Вартість хліба і молока в країнах Східної Європи виросла більш як на 20%. Навіть у стабільній Німеччині ціна хліба виросла на небачені 10%.

250-грамова упаковка масла у Франції з липня подорожчала майже на третину – на 30 євроцентів. Літр 2%-го молока в Польщі коштував 40 євроцентів, а зараз – 60. Цукор у Польщі буквально днями подорожчав удвічі. І так далі. Це говориться не для виправдання уряду. Це констатація ситуації, яка є в світі".

"Кого вони дурять? Мільйони наших громадян бувають за кордоном і знають, що в Німеччині, Франції, Італії, Туреччині, за окремими винятками, продукти значно дорожчі.

Бензин, як правило, вдвічі дорожчий, комунальні послуги - у 5-10 разів дорожчі, ніж у нас, проїзд у транспорті - разів у 5 коштує більше.

А якщо порівняти українські ціни з країнами СНД, де схожий з нашим рівень життя? Хіба не урядова політика на ринку зерна в умовах критичного врожаю дозволила тримати ціну на пшеничний хліб у Києві приблизно на рівні 3,5-4 грн за кілограм, у той час як у Москві він коштує 11 гривень, у Баку - 9, у Мінську - 10, в Єревані - 10 гривень", - наголосив М.Азаров на засіданні Кабміну.