Ззовні ASIMO нагадує дитину, вбрану в костюм космонавта. Його зріст - 1,3 м, вага - 54 кг, і він вміє непогано танцювати.

“Ми вирішили сконструювати людиноподібного робота, адже живемо у середовищі, яке самі створюємо для себе. На нашу думку, якщо машина буде схожою на нас, то вона буде кориснішою і більш дієвою. Такий робот зможе, скажімо, відкривати двері чи які-небудь папки, чи ящики точнісінько так, як це робимо ми. Найбільше вражає, як він рухається. Чому рухи ASIMO настільки плавні? Тому, що він має 34 так звані ступені свободи, тобто 34 моторчики. Простий приклад - голова. Якщо я кажу "ні", то для відповідного руху потрібен один двигун, якщо кажу "так" - потрібен інший, а коли нахиляю голову - працює третій мотор. Отож, ASIMO має три двигуни у шиї, лише аби рухати головою як ми”, - розповів менеджер з корпоративних комунікацій Honda Motor Europe Ltd. Вільям де Бреклер.

На сьогодні “хондівський” андроїд вже багато чого вміє. До прикладу, ASIMO може йти поруч з людиною, тримаючись за руку. Може штовхати візок до місця призначення, подавати каву і навіть бігати зі швидкістю 6 км/год.

А нещодавно робот навчився грати у цікаву гру з людьми - "Далекий космос". Для участі потрібно кілька добровольців, які мають наступати на кольорові зірки, що з'являються на підлозі. Після контакту вони вибухають і утворюють красиві узори на стіні. Унікальні технології дозволяють ASIMO визначати та прогнозувати рухи людей і, відтак, не заважати їм. Робот може сказати, коли хтось зайшов йому за спину чи, навпаки, танцює спереду, і відповідно реагувати.

“Це технології завтрашнього дня, що ще я можу сказати. Мені це дуже подобається, і я можу уявити, що років через 30 цей робот стане невід'ємною частиною життя”, -вважає учасник гри Якоб.

Honda почала працювати над роботами ще у 1986 році. Загалом було 4 покоління машин, кожне з яких все більше і більше нагадувало людей. Перший ASIMO дебютував у 2000 році. Робота представили як помічника-доглядальника для літніх людей, якого можна взяти в оренду за $14000 у місяць.

Сучасне покоління ASIMO з'явилось цьогоріч. Тепер, окрім голосових команд, він вміє розпізнавати знайомі обличчя навіть під час руху. Також андроїд вміє користуватися інтернетом і, до прикладу, розповідати своєму власнику останні новини чи прогноз погоди.